Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Afganistane per kelių mirtininkų ataką žuvo NATO karys

BNS 2015.09.08 13:45

Šeši Talibano mirtininkai šeštadienį surengė puolimą prieš bendrą afganų ir NATO bazę rytų Afganistane ir po užsitęsusio susišaudymo nukovė vieną Aljanso karį, pranešė pareigūnai.

Šeši Talibano mirtininkai šeštadienį surengė puolimą prieš bendrą afganų ir NATO bazę rytų Afganistane ir po užsitęsusio susišaudymo nukovė vieną Aljanso karį, pranešė pareigūnai.

Vienas užpuolikas detonavo sprogmenų prikrautą automobilį prie įvažiavimo į bazę Nangarharo provincijoje, o penki kiti buvo nušauti, kai mėgino įsiveržti į tą objektą.

NATO vadovaujamos Tarptautinės saugumo pagalbos pajėgos (ISAF) patvirtino, kad vienas jų karys žuvo per išpuolį rytų Afganistane, bet nepateikė daugiau detalių.

Afganų ir Vakarų šalių pareigūnai sakė, kad minima ataka įvyko Šinvaro rajone – neramioje teritorijoje palei pagrindinę automagistralę, jungiančią Kabulą su kaimyniniu Pakistanu, kur prieglobstį randa daug Talibano kovotojų.

„Apie 8 val. (vietos, 5 val. 30 min. Lietuvos laiku) vienas mirtininkas susisprogdino, o penkis kitus nukovė afganų saugumo pajėgos. Jų kūnai guli įvykio vietoje“, – Nangarharo gubernatoriaus atstovas Ahmadas Zia Abdulzai sakė naujienų agentūrai AFP.

Elektroniniu paštu atsiųstame pranešime žiniasklaidai Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas prisiėmė atsakomybę dėl šios atakos.

Šiemet JAV vadovaujama NATO kovinė misija Afganistane turėtų baigtis, kai iš šalies bus išvesti 85 tūkst. užsieniečių karių, tačiau jau ilgokai Kabule delsiama priimti saugumo sutartį su Vašingtonu, kad būtų leista dar keliems tūkstančiams karių likti ir mokyti vietos saugumo pajėgas bei jas konsultuoti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi