Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.03 16:51

Ukrainoje pradėta svarstyti J. Tymošenko advokato byla

BNS 2014.01.03 16:51

Ukrainoje teismas penktadienį pradėjo svarstyti įkalintos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko advokato bylą, kurią kritikuojantieji vyriausybę vadina politiniu šou.

Ukrainoje teismas penktadienį pradėjo svarstyti įkalintos opozicijos lyderės Julijos Tymošenko advokato bylą, kurią kritikuojantieji vyriausybę vadina politiniu šou.

Buvusio premjerės J. Tymošenko advokatas Serhijus Vlasenka kaltinamas smurtu prieš savo buvusią žmoną; ši byla pradėta lapkritį, kai tuo metu Ukrainoje buvo sprendžiama, ar pasirašyti istorinę Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.

Anuomet prezidentas Viktoras Janukovyčius nutarė nusisukti nuo sandorio su ES ir pasirinko glaudesnius ryšius su Rusija, bet dėl to susilaukė gatvių protestų bangos šioje buvusioje sovietinėje didžiausią politinę krizę per pastarąjį dešimtmetį patyrusioje šalyje.

Prokurorai pirmiausia apklausė S. Vlasenką dėl kaltinimų, susijusių su prieš kelerius metus neva buvusiu buitiniu smurtu; įdomu, kad vos po kelių dienų V. Janukovyčius atmetė susitarimą su Briuseliu.

Penktadienį Kijeve prie teismo, kur pradėta svarstyti S. Vlasenkos byla, susirinko apie 100 opozicijos rėmėjų, tarp kurių buvo ir J. Tymošenko duktė Jevhenija, pasirinkusi aktyvios politinės veiklos kelią.

Gana greitai teisėjas atidėjo bylos svarstymą iki sausio 10 dienos, nes į posėdį neatvyko S. Vlasenkos advokatas.

Teisiamajam gresia dveji metai kalėjimo, jeigu jis būtų nuteista už sumušimą ir tyčinį kūno sužalojimą.

Lapkritį 46-erių S. Vlasenka buvo išleistas iš areštinės už 23 tūkst. grivinų užstatą (2 tūkst. eurų).

Tačiau jam uždrausta išvykti iš Kijevo, išskyrus Charkovą, kur kali jo ginamoji J. Tymošenko.

Jam iškeltą bylą S. Vlasenka vadina „visišku melu ir politine represija“.

Po trumpo teismo posėdžio penktadienį jis pasakė: „Esu čia tik todėl, kad esu Julijos Tymošenko gynybos grupėje“.

S. Vlasenka tvirtina, kad po išsiskyrimo su Natalja Okunska prieš penkerius metus beveik niekada nėra su ja susitikęs.

„Ja norima pasinaudoti, – sakė jis. – Ne pirmą kartą valdžia apkaltina smulkiais buitiniais nusikaltimais, kad pasodintų į kalėjimą už politinę veiklą“.

Tačiau valstybės prokuroras Dmytro Borzychas sako, kad byla S. Vlasenkai iškelta teisėtai, nes jis ne vieną kartą mušęs savo buvusią žmoną N. Okunską.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi