Pasaulyje

2014.01.03 14:53

Buvusio Izraelio premjero A. Sharono sveikata dar pablogėjo

ELTA2014.01.03 14:53

Buvusio Izraelio vyriausybės vadovo Arielio Sharono, kuris nuo 2006 metų yra komos būklės, sveikata „pamažu blogėja“, praneša BBC.

Buvusio Izraelio vyriausybės vadovo Arielio Sharono, kuris nuo 2006 metų yra komos būklės, sveikata „pamažu blogėja“, praneša BBC.

Naujausiame pranešime apie jo būklę gydytojai teigia, kad A. Sharono gyvybei tebegresia pavojus, bet jis nejaučia skausmo. Gydytojų teigimu, 85-erių A. Sharonui sutriko kelių organų, įskaitant inkstus, veikla. Organų būklė blogėja. A. Sharono šeima budi prie jo ligoninėje.

A. Sharonas ministru pirmininku tapo 2001 metais. 2005 metais jį ištiko insultas, o po didesnio insulto 2006 metais A. Sharonas paniro į komos būseną. Jei pacientas yra komos arba vegetacinės būklės, tai nereiškia, kad jo gyvybei gresia pavojus. Dėl smegenų pažeidimų pacientas netenka sąmonės, bet širdis, kepenys, inkstai ir kiti organai toliau veikia. Esant tinkamai priežiūrai: maitinant per vamzdelį ir judinant, kad neatsirastų pragulų, pacientai gali ne vienerius metus išlikti tokios stabilios sveikatos būklės. Nepaisant to, bėgant laikui paciento kūnas silpsta – sunyksta raumenys ir didėja infekcijų, pavyzdžiui, plaučių uždegimo pavojus.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ketvirtadienį sakė, kad amerikiečiai mintimis yra su A. Sharono šeima.

„Mes prisimename jo indėlį, jo pasiaukojimą, kad užtikrintų Izraelio išlikimą ir gerovę“, – sakė J. Kerry.

Po Izraelio įkūrimo 1948 metais A. Sharonas kovojo keturiuose Izraelio karuose. Dauguma Izraelio gyventojų jį laiko puikiu karo vadu, bet palestiniečiai jį keikia.

Ekspremjeras skatino žydų gyvenviečių statybą palestiniečių teritorijose bei inicijavo prieštaringai vertinamos Vakarų kranto užkardos įrengimą. Tačiau 2005 metais, nepaisydamas griežtų prieštaravimų Izraelyje, A. Sharonas nurodė šalies pajėgoms ir naujakuriams atsitraukti iš Gazos ruožo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.