Naujienų srautas

Pasaulyje2012.08.08 18:51

Ukrainos prezidentas pasirašė įstatymą dėl kalbinės politikos

ELTA 2012.08.08 18:51

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius trečiadienį pasirašė Valstybinės kalbinės politikos pagrindų įstatymą. Tai pranešė valstybės vadovo spaudos tarnyba.   

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius trečiadienį pasirašė Valstybinės kalbinės politikos pagrindų įstatymą. Tai pranešė valstybės vadovo spaudos tarnyba.

Tuo pat metu V. Janukovyčius įpareigojo vyriausybę sudaryti darbo grupę iš žinomų mokslo ir kultūros veikėjų, kad būtų parengti „sisteminiai pasiūlymai, kaip tobulinti įstatymus, susijusius su kalbų vartojimu šalyje“.

Liepos 3 d. Aukščiausioji Taryba priėmė Valstybinės kalbinės politikos pagrindų įstatymą. Šis dokumentas sukėlė protestus visoje šalyje. Opozicija teigė, kad įstatymas priimtas padarius esminių pažeidimų, kadangi nebuvo apsvarstytos dokumento pataisos, o balsuojant buvo nepaisoma reglamento. Parlamento pirmininkas Vladimiras Litvinas iš pradžių atsisakė jį pasirašyti ir netgi ketino atsistatydinti. Bet parlamento dauguma pareiškė jam pasitikėjimą ir nepriėmė atsistatydinimo, po to spikeris pasirašė įstatymą, kuris buvo perduotas pasirašyti prezidentui.

Valstybinės kalbinės politikos pagrindų įstatymas išsaugo ukrainiečių kalbai vienintelės valstybinės kalbos statusą, bet išplečia tautinių mažumų kalbų teises. Dokumente numatoma, kad regione, kur gyvena daugiau kaip 10 procentų tautinės mažumos, šios mažumos kalbai suteikiamas ypatingas statusas. Rusų kalba tampa regionine 13-oje iš 27 Ukrainos regionų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi