Pasaulyje

2014.01.03 08:55

Izraelio aviacija smogė Gazos Ruožui po raketų atakos

BNS2014.01.03 08:55

Izraelio karo lėktuvai penktadienį paryčiais sudavė virtinę smūgių Gazos Ruože – tuojau po to, kai iš palestiniečių anklavo buvo paleista raketa į žydų valstybę, pranešė armija.

Izraelio karo lėktuvai penktadienį paryčiais sudavė virtinę smūgių Gazos Ruože – tuojau po to, kai iš palestiniečių anklavo buvo paleista raketa į žydų valstybę, pranešė armija.

Armijos pranešime sakoma, kad „atsakant į Izraelio apšaudymą raketomis“, žydų valstybės „lėktuvai atakavo teroro infrastruktūrą Gazos Ruožo centrinėje dalyje ir tris paslėptus raketų leidimo įrenginius Gazos Ruožo šiaurėje“.

Iš Gazos Ruožo kol kas negauta jokių pranešimų apie nukentėjusius žmones.

Ketvirtadienio vakarą raketa, paleista iš islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo anklavo, sprogo Pietų Izraelyje, tačiau ši ataka nepadarė žalos žmonėms arba infrastruktūrai, naujienų agentūrai AFP sakė viena policijos atstovė.

Ketvirtadienio rytą vienas jaunas palestinietis buvo pašautas į koją Izraelio karių netoli sienos su Gazos Ruožu. Armija nurodė, kad jaunuolis gadino pasienio tvorą.

Sekmadienį palestiniečiai pranešė, kad du žmonės buvo sužeisti Gazos Ruožo centrinėje dalyje Izraelio tankų ugnies.

Susišaudymai abipus sienos suintensyvėjo antradienį, kai snaiperis iš palestiniečių teritorijos nušovė izraelietį, taisiusį pasienio tvorą.

Izraelis atsakė aviacijos smūgiais ir tankų ugnimi, taikydamasis į „teroro objektus“. Per tas atakas žuvo vienas mažametis ir buvo sužeisti bent šeši žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.