Naujienų srautas

Pasaulyje2014.01.02 18:45

Ukrainos gyventojai pareiškė, kad stos į ES ir be V. Janukovyčiaus pritarimo

ELTA 2014.01.02 18:45

Ukrainos pilietinės visuomenės aktyvistai neįprastame Naujųjų metų vaizdo įraše prezidentui Viktorui Janukovyčiui pareiškė, kad „Ukrainos ateitis mūsų rankose“, praneša „EurActiv“.

Ukrainos pilietinės visuomenės aktyvistai neįprastame Naujųjų metų vaizdo įraše prezidentui Viktorui Janukovyčiui pareiškė, kad „Ukrainos ateitis mūsų rankose“, praneša „EurActiv“.

Kasmet Naujųjų metų proga Ukrainos prezidentas per televiziją kreipiasi į šalies gyventojus, bet šiemet ukrainiečiai nufilmavo beprecedentį atsakymą į prezidento pranešimą. Vaizdo įrašė į V. Janukovyčių kreipėsi daugiau nei 50 ukrainiečių iš visų visuomenės sluoksnių.

„Kasmet Naujųjų metų išvakarėse prezidentas kreipiasi į žmones. Bet sprendžiant iš jo pastarųjų menkų pranešimų, jis neturi ką pasakyti. Dabar metas kalbėti žmonėms“, – teigia vaizdo įrašo autoriai.

„Ukrainos ateitis yra mūsų rankose, ne tavo. Mes esame europiečiai. Mes būsime Europos Sąjungoje (ES) su tavimi ar be tavęs“, – prezidentui sako vaizdo įraše nusifilmavę žmonės.

Ukrainiečiai protestuoja ir reikalauja V. Janukovyčiaus atsistatydinimo po to, kai lapkričio pabaigoje jis atsisakė pasirašyti Asociacijos sutartį su ES. Naujųjų metų išvakarėse per televiziją V. Janukovyčius ragino 2014–aisiais susivienyti po, anot jo, sunkiausių metų Ukrainos nepriklausomybės istorijoje. Prezidentas ramino protestuotojus sakydamas, kad 2013–ieji buvo „progreso Maidanuose (protestuose), nacionalinių apskrito stalo derybų, politinių debatų ir nuoširdaus dialogo metai“.

V. Janukovyčius taip pat sakė, kad Kijevas ir toliau gerins santykius su ES, Rusija ir Kinija ir žadėjo, kad Ukrainos nacionaliniai interesai nenukentės.

Ukrainos opozicija žada ir po švenčių tęsti protestus ir organizuoti streikus. Praeitą savaitę paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad V. Janukovyčius antrame prezidento rinkimų ture pralaimėtų opozicijos lyderiui Vitalijui Kličko. Apklausa rodo, kad V. Janukovyčius pralaimėtų ir kitam opozicijos lyderiui Arsenijui Jaceniukui. V. Kličko yra sakęs, kad ketina dalyvauti Ukrainos prezidento rinkimuose 2015 metais ir pridūrė, kad opozicija siūlys tik vieną kandidatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi