Pasaulyje

2014.01.02 14:04

V. Dombrovskis: Latvijoje nauja vyriausybė bus suformuota per 2–3 savaites

BNS2014.01.02 14:04

Laikinasis Latvijos vyriausybės vadovas Valdis Dombrovskis ketvirtadienį išreiškė viltį, kad naujasis ministrų kabinetas bus suformuotas per 2–3 savaites.

Laikinasis Latvijos vyriausybės vadovas Valdis Dombrovskis ketvirtadienį išreiškė viltį, kad naujasis ministrų kabinetas bus suformuotas per 2–3 savaites.

„Tikiuosi, kad per ateinančias 2–3 savaites naujoji vyriausybė galės pradėti darbą“, – sakė jis interviu Latvijos visuomeniniam radijui.

V. Dombrovskis atsisakė įvardyti galimas kandidatūras į vyriausybės vadovo postą, kurias dabar svarsto partijos, tačiau nurodė, kad valdančioji centro dešiniųjų Vienybės partija ir centristinė Reformų partija, neseniai paskelbusios apie savo glaudesnį bendradarbiavimą, paskelbs savo pasirinktą kandidatą iki prezidento nustatyto termino – sausio 7 dienos.

Dienraštis „Diena“ ketvirtadienį iškėlė prielaidą, kad „Vienybė“ gali grįžti prie savo ankstesnės kandidatės - partijos lyderės ir parlamento pirmininkės Suolvitos Abuoltinios.

Galimais kandidatais į premjerus taip pat įvardijami dabartinė žemės ūkio ministrė Laimduota Straujuma, kuri yra nepriklausoma politikė, bei užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, atstovaujantis Reformų partijai.

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis gruodžio viduryje įspėjo, kad jei partijoms iki sausio 7 dienos nepavyks iškelti tinkamos kandidatūros, jis pasiūlys savo pasirinktą kandidatą.

Kol kas A. Bėrzinis atmetė visas kandidatūras, kurias partijos siūlė nuo tada, kai prisiimdamas politinę atsakomybę už 54 gyvybes nusinešusią prekybos centro „Maxima“ stogo griūtį atsistatydino V. Dombrovskis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.