Pasaulyje

2014.01.03 01:24

Pablogėjo komos ištikto buvusio Izraelio premjero A. Sharono būklė

BNS2014.01.03 01:24

Komos ištikto buvusio Izraelio premjero Arielio Sharono medicininė būklė trečiadienį smarkiai pablogėjo, pranešė ligoninė.

Komos ištikto buvusio Izraelio premjero Arielio Sharono medicininė būklė trečiadienį smarkiai pablogėjo, pranešė ligoninė.

85 metų A. Sharonas komos būsenos yra nuo 2006–ųjų, kai jį, politinės karjeros viršūnėje, ištiko rimtas insultas. Jo šeima anksčiau sakė, kad jis kartais atmerkia akis ir pajudina pirštus.

Tel Hašomero ligoninės, kur A. Sharonu rūpinamasi beveik visus pastaruosius aštuonerius metus, atstovas Amiras Maromas trečiadienį sakė, kad A.Sharono medicininė būklė „per pastarąsias kelias dienas pablogėjo“. Atstovas atsisakė pakomentuoti plačiau.

Izraelio žiniasklaida pranešė, kad A. Sharonas turi problemų dėl inkstų. Rugsėjo mėnesį A.Sharonui buvo atlikta operacija naujam maitinimo vamzdeliui įstatyti.

A. Sharonas buvo viena ryškiausių ir prieštaringiausiai vertinamų Izraelio figūrų. Kaip vienas garsiausių Izraelio generolų, jis garsėjo drąsia taktika ir tuo, kad kartais atsisakydavo vykdyti įsakymus.

Tapęs politiku jis buvo vadinamas „Buldozeriu“ ir nepaisydavo savo kritikų, be to, mokėdavo pasiekti, kad darbai būtų padaryti. Dešimtmečius buvęs griežtosios linijos šalininkų balsu, jis 2001-aisiais buvo išrinktas premjeru.

2005 metų viduryje jis vienašališkai išvedė Izraelio pajėgas ir naujakurius iš Gazos Ruožo, užbaigdamas 38 metus trukusią karinę šios teritorijos kontrolę. Tai buvo šokiruojamas pasikeitimas svarbiai žydų gyvenviečių statybų užimtose teritorijose figūrai.

Vėliau A. Sharonas atsisakė savo griežtosios linijos partijos „Likud“ ir įsteigė centristų partiją „Kadima“. Jam buvo prognozuojamas lengvas perrinkimas, bet 2006-ųjų sausį jis patyrė insultą.

A. Sharono pareigas perėmė jo pavaduotojas Ehudas Olmertas, kuris po kelių mėnesių buvo išrinktas premjeru.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.