Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rusijos gyventojai išgirdo dvi skirtingas V. Putino naujametines kalbas

15min.lt2015.09.08 13:45

Kamčiatkos, Čiukotkos, Magadano, Vladivostoko gyventojai, keldami taures už atėjusius 2014 metus ir klausydamiesi naujametinės Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalbos, turėjo gerokai nustebti ir pasipiktinti. Joje nebuvo nė žodžio apie teroro aktų virtinę Volgograde.

Kamčiatkos, Čiukotkos, Magadano, Vladivostoko gyventojai, keldami taures už atėjusius 2014 metus ir klausydamiesi naujametinės Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalbos, turėjo gerokai nustebti ir pasipiktinti. Joje nebuvo nė žodžio apie teroro aktų virtinę Volgograde.

Atvirkščiai, Rusijos vadovas džiaugėsi sėkmingais 2013 metais, teigė, jog šalis tapo „turtingesnė, patogesnė ir geresnė, jos interesai tinkamai ginami tarptautinėje arenoje“. Ši V. Putino kalba netrukus atsirado internete ir sukėlė pasipiktinimo bei pašaipų bangą.

Tiesa, likusi Rusijos dalis išgirdo visiškai kitą V. Putino kalbą. Rusijos prezidentas sulaužė ilgametę tradiciją ir į šalies gyventojus kreipėsi ne iš Kremliaus, o iš pilnos salės žmonių Chabarovske.

Žada kovoti iki galo

„Rusijai 2013 m. teko susidurti su problemomis ir rimtais išbandymais. Tarp jų ir su nežmogiškais teroristiniais aktais Volgograde bei iki tol nematytų mastų gamtos stichijomis Tolimuosiuose Rytuose“, – į šalies gyventojus kreipėsi V. Putinas.

Jis patikino, kad valdžia tęs griežtą ir nuoseklią kovą su terorizmu iki visiško teroristų sunaikinimo.

Kaip pranešė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, naujametinė V. Putino kalba buvo įrašyta iš anksto. Po teroristinių aktų Volgograde laiko parengti kalbą ir ją įrašyti nebuvo daug, todėl buvo pasinaudota numatytu renginiu, o ne įprasta studija Kremliuje.

Nespėjo išsiųsti

D. Peskovas paaiškino, kad antrojo prezidento kalbos varianto nusiųsti į visus Rusijos regionus tiesiog nespėta, todėl kai kuriose šalies dalyse žmonės išgirdo pirmąjį įrašą.

Rusijos politologai pastebi, jog toks V. Putino blaškymasis parodo, jog antrosios kalbos įrašas buvo labiau spontaniškas sprendimas, kuriam tiesiog pritrūko laiko. Pastebima, kad jeigu kalba būtų įrašytą ilgai nelaukiant po pirmojo sprogimo Volgogrado geležinkelio stotyje, laiko būtų pakakę. Taip pat atkreipiamas dėmesys, jog kontrastas tarp kalbų nebūtų toks didelis, jeigu pirmojoje kalboje prezidentas būtų realiau vertinęs Rusijos situaciją ir nepiešęs tokio optimistinio vaizdo.

„Dar niekada nebuvo dviejų prezidento kalbų. Tai aiškiai parodo, kad jokio plano nebuvo, o visi sprendimai priimti paskutiniu momentu. Jei anksčiau buvo tandemas Putinas–Medvedevas, tai dabar yra tandemas Putinas–Putinas“, – portalui tvrain.ru sakė Nacionalinės strategijos instituto prezidentas Stanislavas Belkovskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt