Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Honkonge tūkstančiai žmonių reikalavo demokratijos

BNS2015.09.08 13:45

Honkonge tūkstančiai žmonių trečiadienį dalyvavo demonstracijoje ir reikalavo didesnio vaidmens sprendžiant, kaip ateityje bus renkami jų lyderiai, be to, reiškė nuogąstavimus, kad Kinija gali varžyti ilgai lauktas politines reformas.

Honkonge tūkstančiai žmonių trečiadienį dalyvavo demonstracijoje ir reikalavo didesnio vaidmens sprendžiant, kaip ateityje bus renkami jų lyderiai, be to, reiškė nuogąstavimus, kad Kinija gali varžyti ilgai lauktas politines reformas.

„Demokratija nugalės“, – skelbė kai kurie transparantai. Protestuotojai dainavo ir skandavo šūkius prieš miesto vyriausybę – praėjus mažiau nei mėnesiui po to, kai prasidėjo oficialios viešos konsultacijos dėl Honkongo būsimos rinkimų sistemos.

„Kadangi esame Honkongo piliečiai, privalome balsuoti“, – sakė 49 metų Sharon Tang, vienos prekybos kompanijos administracijos darbuotoja, kuri pridūrė, jog šios buvusios britų kolonijos gyventojai yra pakankamai protingi, kad patys rinktųsi savo būsimus lyderius.

Kiti protestuotojai nešė transparantus su užrašais „Permainos neateina, jei už jas nekovojama“ ir dabartinio miesto vadovo Leung Chun-yingo su kiaušiniu ant galvos atvaizdus.

Demonstrantai po pietų išžygiavo iš Viktorijos parko, pavadinto XIX amžiuje valdžiusios britų monarchės, kuri prižiūrėjo Honkongo užėmimą, vardu, o vėliau turėjo surengti mitingą centriniame finansų rajone.

Organizatoriai sakė, jog daugiau kaip 50 tūkst. žmonių turėjo dalyvauti kasmet pirmąją metų dieną rengiamame demokratijos šalininkų proteste.

Demonstrantai nori pasakyti Honkongo vyriausybei ir Kinijos valdančiajai Komunistų partijai, kad „Honkongo žmonėms reikia ir kad jie nori tikros demokratijos“, sakė Johnsonas Yeungas, mitingų organizatorės „Civil Human Rights Front“ narys.

Honkongo gyventojai turi teisių ir laisvių, kurių nėra pagrindinėje Kinijos teritorijos dalyje, nors Kinija 1997 metais susigrąžino teises į šį miestą.

Pusiau autonominis Honkongas turi savo vyriausybę ir teisinę sistemą, o Pekinas yra pažadėjęs, kad Honkongo žmonės 2017 metais galės rinkti savo lyderį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.