Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Niujorke baigėsi M. Bloombergo era

BNS 2015.09.08 13:45

Milijardierius Michaelas Bloombergas antradienį baigė 12 metų trukusį vadovavimą Niujorko miestui – erą, kurią žymėjo ir dideli pokyčiai didžiausiame Amerikos mieste, taip pat ir kritika dėl didėjančio atotrūkio tarp turtingųjų ir vargšų.

Milijardierius Michaelas Bloombergas antradienį baigė 12 metų trukusį vadovavimą Niujorko miestui – erą, kurią žymėjo ir dideli pokyčiai didžiausiame Amerikos mieste, taip pat ir kritika dėl didėjančio atotrūkio tarp turtingųjų ir vargšų.

Jį mero poste pakeisiantis demokratas Billas de Blasio, kuris per lapkritį įvykusius rinkimus didele persvara įveikė respublikonų kandidatą, pažadėjo mažinti tą atotrūkį.

M. Bloombergas sekmadienį pasakė paskutinį savo, kaip mero, savaitinį kreipimąsi per radiją – 601-ąjį – ir padėkojo niujorkiečiams už jų paramą „gana menkai žinomam verslininkui be patirties vyriausybėje, kuris prašė jų pasitikėjimo“.

Jis sakė padaręs visa, ką galėjo, kad pagerėtų daugiau kaip 8 mln. žmonių gyvenimas jo mylimame mieste.

„Pastaruosius 12 metų kasdien pabusdavau galvodamas apie tai, kaip padaryti mūsų miestą stipresnį ir saugesnį, sveikesnį ir žalesnį, laisvesnį ir sąžiningesnį, teisingesnį ir labiau užjaučiantį, novatoriškesnį ir labiau žvelgiantį į priekį, su didesnėmis galimybėmis visiems“, – sakė jis.

„Trečiadienio rytą aš pabusiu ir šypsosiuosi žinodamas, kad mes padarėme viską, kad pasiektume šių tikslų“, – pridūrė M. Bloombergas.

Paskutinėmis savo tarnybos dienomis 71-erių meras apsilankė penkiuose didmiesčio rajonuose – Manhatane, Brukline, Kvynse, Bronkse ir Staten Ailande – kad apžvelgtų, kas pasiekta nuo 2002-ųjų sausio 1 dienos, kai perėmė Niujorko valdymą iš Rudy Giulianio.

Atsisveikinimo ceremonijai rotušėje prie Mėlynojo kabineto buvo pakabintas M. Bloombergo portretas, kurį nutapė Jonas Friedmanas. Ten kabo dar 107 buvusių „Didžiojo Obuolio“ merų portretai.

M. Bloombergas, respublikonas, tapęs nepriklausomu, bet daugeliu klausimų remiančiu demokratus, mėgsta statistiką. Jis sako išpildęs 89 proc. iš 611 savo pažadų, skelbtų per mero rinkimų kampanijas, laimėtas 2001, 2005 ir 2009 metais.

Dar M. Bloombergas sako padaręs Niujorką saugiausiu miestu Jungtinėse Valstijose, pasiektas mažiausias per 50 metų žmogžudysčių skaičius, sumažėjęs nuo 649 nužudymų 2001-aisiais iki 332 2013-aisiais, rodo gruodžio 27 dieną skelbti duomenys.

Turizmas suklestėjo iki rekordinio 54,3 mln. lankytojų skaičiaus 2013-aisiais, gyvenimo trukmė nuo 2002-ųjų paaugo pustrečių metų, šimtai akrų apleistų teritorijų paversta žaliosiomis oazėmis gyventojų poilsiui.

M. Bloombergas meru tapo praėjus vos keliems mėnesiams nuo tragiškos 2001-ųjų rugsėjo 11-osios, kai per teroro aktus griuvo abu Pasaulio prekybos centro dangoraižiai, ir aktyviai dirbo iki pat savo dabartinės kadencijos pabaigos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi