Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Argentina išgyvena karščio krizę

Kitame pusrutulyje vidurvasario karščiai išprovokavo naują krizę Argentinos sotinėje. Dėl didžiulės elektros paklausos oro kondicionavimui teko atjungti ištisus miesto kvartalus.

Kitame pusrutulyje vidurvasario karščiai išprovokavo naują krizę Argentinos sotinėje. Dėl didžiulės elektros paklausos oro kondicionavimui teko atjungti ištisus miesto kvartalus.

Kepinant daugiau kaip 35 laipsnių karščiams tokia padėtimi pasipiktinę Argentinos sostinės gyventojai išėjo į gatvės su švilpukais ir tuščiais puodais. Tiesa, tai jie daro vakare, kai karštis kiek atslūgsta, bet po to sugrįžti į butus, kuriuose nėra elektros ir negali net ventiliatoriaus įjungti, nesmagu. Kairiuoliška Argentinos valdžia tradiciškai kaltina privačius energijos gamintojus ir skirstymo kompanijas.

„Daugelio gyventojų pasipiktinimą ir protestus iš tikrųjų sukėlė per menkos energijos kompanijų pastangos užtikrinti paslaugų tiekimą“, – sako Argentinos ministrų kabineto vadovas Jorge Capitanichas.

Kita vertus, socialistinė Argentinos vyriausybė iki šiol smarkiai subsidijuoja elektrą, bet neleidžia didinti gamintojų kainų. Turint omenyje, kad šalyje infliacija viršija 25 procentus, energetikai išgyvena tik gaudami tikslines daugiamilijonines išmokas, ir dėl jų nuolat vyksta aršios derybos.  

„Tikra gėda, pirmas žodis kuris ateina į galvą, – gėda. Iš tiesių negalima taip tyčiotis iš žmonių. Kalbu apie energijos kompanijas, politikus – visus“, – piktinasi Buenos Airių gyventojas Ricardo Alega.

Vyriausybė bando padėti vargstantiems žmonėms nemokamai dalindama vandenį, bet be elektros, be veikiančių šaldytuvų ir kondicionierių tai menka paguoda.

„Nėra nei elektros, nei vandens. Rytoj bus savaitė, kai niekas neveikia“, – teigia Buenos Airių gyventoja Monica.

Prispirta tokių krizių Argentinos kairiųjų vyriausybė jau planuoja atimti subsidijas iš turtingesnių gyventojų ir buvo priversta viešai pripažinti, kad visų paslaugų remti nesugebės.   

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi