Pasaulyje

2013.12.30 20:12

Buenos Airės leipsta nuo karščio, gyventojai protestuoja dėl sutrikusio elektros tiekimo

15min.lt2013.12.30 20:12

Pirmadienį dėl šalį pasiekusios karščio bangos valstybinio sektoriaus darbuotojams Argentinos sostinėje Buenos Airėse liepta neatvykti į darbą, praneša BBC.

Pirmadienį dėl šalį pasiekusios karščio bangos valstybinio sektoriaus darbuotojams Argentinos sostinėje Buenos Airėse liepta neatvykti į darbą, praneša BBC.

Tai padaryta siekiant taupyti energiją. Gyventojams nuo karščio ginantis oro kondicionieriais mieste pastaruoju metu nuolat sutrinka elektros tiekimas.

Kai kurie Buenos Airių rajonai jau dvi savaites gyvena be elektros tiekimo. Lauke tvyro 35 laipsnių karštis.

Pasenusi Argentinos elektros tiekimo sistema nebegali susitvarkyti su per karščius išaugusiu energijos suvartojimu.

Pirmadienį visiems sostinės viešojo sektoriaus darbuotojams liepta likti namie, o Buenos Airių provincijoje jie išleisti namo iškart po pietų.

Sekmadienio vakarą, gyventojams įsijungus oro kondicionierius, elektros suvartojimas pasiekė ne darbo dienos rekordą.

Miesto pareigūnai sekmadienį susitiko su federalinės valdžios atstovais, kad suplanuotų pagalbą be elektros likusiems gyventojams.

Sekmadienį be elektros turėjo verstis 11 tūkst. gyventojų. Dar šimtams tūkstančių elektros tiekimas buvo sutrikęs ankstesnėmis savaitėmis.

Kai kuriuose Buenos Airių rajonuose žmonės protestuodami išėjo į gatves ir daužydami puodus bei keptuves reikalavo, kad valdžia labiau stengtųsi atstatyti elektros tiekimą.

Teigiama, kad tokių karščių Argentinos sostinėje nebuvo 40 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt