Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.30 15:38

Kinija Japonijos premjerą paskelbė nepageidautinu asmeniu

ELTA 2013.12.30 15:38

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe dėl savo apsilankymo prieštaringai vertinamoje Jasukunio šventykloje tapo nepageidaujamas Kinijoje.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe dėl savo apsilankymo prieštaringai vertinamoje Jasukunio šventykloje tapo nepageidaujamas Kinijoje.

„Kinų tauta nepriims tokio Japonijos vadovo, o Kinijos vadovybė su juo nesusitiks“, – pirmadienį pareiškė Užsienio reikalų ministerijos Pekine atstovas.

Sh. Abe praėjusį ketvirtadienį tapo pirmuoju Japonijos premjeru nuo 2006 metų, apsilankiusiu šventykloje, kurioje pagerbiami ir Antrojo pasaulinio karo laikų nusikaltėliai.

Kinijos užsienio reikalų ministerija dar tą pačią dieną „visiškai nepriimtinu kinams“ pavadino Sh. Abe elgesį. Apsilankymas šioje šventykloje esą „labai žeidžia žmonių Azijoje jausmus“.

Jasukunio šventykloje japonai pagerbia 2,5 mln. savo tautiečių, kurie nuo 1853 metų žuvo karuose. Ši šventykla vertinama labai prieštaringai, nes čia pagerbiami ir karo nusikaltėliai, kuriems sąjungininkų tribunolas skyrė mirties bausmę. Istorikų vertinimu, Japonijos kariuomenė per Antrąjį pasaulinį karą Azijoje nužudė daugiau kaip 20 mln. žmonių.

Japonijos ir Kinijos santykiai jau ir taip yra įtempti. Šalys nesutaria dėl salų grupės, į kurias abi reiškia pretenzijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi