Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.30 01:59

Po žurnalistės sumušimo į mitingą susirinko per 50 tūkst. ukrainiečių

BNS 2013.12.30 01:59

Dešimtys tūkstančių įpykusių ukrainiečių sekmadienį dalyvavo mitinge didėjant pasipiktinimui dėl brutalaus proeuropietiškos žurnalistės, kuri atskleidė prabangų prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir jo valdančiojo elito gyvenimo būdą, sumušimo.

Dešimtys tūkstančių įpykusių ukrainiečių sekmadienį dalyvavo mitinge didėjant pasipiktinimui dėl brutalaus proeuropietiškos žurnalistės, kuri atskleidė prabangų prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir jo valdančiojo elito gyvenimo būdą, sumušimo.

Įpykusi daugiau kaip 50 tūkst. žmonių minia taip pat planavo nuvaryti dešimtis automobilių prie V. Janukovyčiaus itin saugomos rezidencijos Dniepro pakrantėje, kurią jis, kaip tvirtina žurnalistė Tetjana Čornovol, neteisėtai privatizavo.

„Planuojame vaikščioti čia iki tos dienos, kai valdžia pakeis konstituciją ir apribos prezidento galias“, – sakė Kijevo pensininkė Tetjana Kornienko sostinės centre esančioje ir didelę simbolinę reikšmę turinčioje Nepriklausomybės aikštėje.

T. Čornovol – garsi proeuropietiškų protestų, kurie Kijevą krečia po V. Janukovyčiaus praėjusio mėnesio sprendimo atsisakyti istorinės sutarties su Europos Sąjunga (ES), figūra – antradienio vakarą buvo ištraukta iš savo automobilio ir žiauriai sumušta.

Tas užpuolimas ir žurnalistės kruvino, ištinusio veido atvaizdai pakurstė kas savaitę vykstančius proeuropietiškus protestus, kuriuose iš pradžių dalyvaudavo šimtai tūkstančių žmonių ir kurie praėjusį sekmadienį ėmė slopti.

Atrodo, kad opoziciją išmušė iš vėžių 15 mlrd. dolerių finansinės pagalbos paketas, dėl kurio V. Janukovyčius gruodžio 17 dieną susitarė su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir pagal kurį taip pat Ukrainai buvo sumažinta kaina už Rusijos gamtines dujas.

Tas susitarimas pašalino greitos skausmingos ukrainiečių valiutos devalvacijos ir skolinių įsipareigojimų nevykdymo grėsmę, bet taip pat užtemdė perspektyvas artimiausiais mėnesiais pasirašyti su ES Asociacijos sutartį.

ES diplomatai sakė, kad derybos su Ukraina gali būti atnaujintos tik po to, kai Kijevas deklaruos savo įsipareigojimus laikytis susitarimo su Briuseliu sąlygų. Susitarimas buvo parengtas po ne vienus metus trukusių skausmingų derybų.

Tačiau vienas opozicijos lyderių Arsenijus Jaceniukas iš kalinamos buvusios premjerės Julijos Tymošenko partijos „Batkivščina“ („Tėvynė“) sakė, jog T. Čornovol sumušimas parodė, kad valdžia yra pasirengusi imtis piktinančių priemonių prieš savo varžovus, ir paragino dar aktyviau dalyvauti protestuose.

„Ketiname sekmadienį surengti „politinį autoralį“. Pirmiausia nuvažiuosime prie prezidento rezidencijos. Iš ten (važiuosime) aplankyti (parlamento) pirmininko rezidencijos. O nuo pirmininko (rezidencijos vyksime) prie premjero rezidencijos“, – sakoma A. Jaceniuko pareiškime.

„Keliame tris pagrindinius reikalavimus: paleisti nekaltus (areštuotus protestuotojus), įkalinti banditus ir atleisti vyriausybę“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi