Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Volgogrado geležinkelio stotyje įvykdyto išpuolio aukų skaičius padidėjo iki 17

BNS 2015.09.08 13:45

Pietų Rusijos Volgogrado mieste mirtininkei sprogdintojai sekmadienį detonavus bombą geležinkelio stotyje, mažiausiai 17 žmonių žuvo, tarp jų vienas policininkas, o dar dešimtys buvo sužeisti.

Pietų Rusijos Volgogrado mieste mirtininkei sprogdintojai sekmadienį detonavus bombą geležinkelio stotyje, mažiausiai 17 žmonių žuvo, tarp jų vienas policininkas, o dar dešimtys buvo sužeisti.

„Pirminiais duomenimis, per sprogimą žuvo 17 žmonių, o 27 buvo sužeisti, tarp jų vienas vaikas“, – nurodė Rusijos tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Kitais duomenimis, per teroro išpuolį galėjo žūti nuo 15 iki 18 žmonių.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Olegas Salagajus televizijai „Rossija 24“ sakė, kad per sprogimą Volgogrado geležinkelio stotyje nukentėjo maždaug 50 žmonų.

Savo ruožtu Volgogrado merė Irina Guseva pranešė, kad tarp sužeistųjų yra vaikų. Ji pridūrė, kad vienuolika sunkiai sužeistų žmonių, tarp jų sunkiai sužalota devynmetė mergaitė, buvo hospitalizuoti 4 ligoninėse.

Nacionalinio antiteroristinio komiteto pareigūnas naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad sprogimą, preliminariais duomenimis, „sprogimą sukėlė teroristė mirtininkė“.

Komiteto pareiškime sakoma: „Sekmadienį 12 val. 45 min. Volgogrado mieste geležinkelio stotyje suveikus nenustatytam sprogstamajam užtaisui įvyko galingas sprogimas, kuris pareikalavo žmonių aukų“.

Baudžiamoji byla dėl šio sprogimo pradėta pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl teroro akto ir neteisėtų ginklų bei amunicijos, anksčiau nurodė V. Markinas.

Regiono teisėsaugos pareigūnų teigimų, bomba buvo detonuota priešais metalo detektorių, kuris buvo pastatytas įėjime į stoties pastatą.

„Tai buvo labai galingas sprogimas“, – sakė per incidentą geležinkelio stotyje buvusi Valentina Petričenko naujienų kanalui „Vesti 24“.

„Kai kurie žmonės pradėjo blaškytis, o kitus atbloškė sprogimo banga, – sakė ji. – Buvo labai baisu.“

Tyrėjai: bombos galingumas – ne mažiau kaip 10 kg trotilo

Kaip pranešė Rusijos tyrimų komitetas, bombos galingumas buvo ne mažiau kaip 10 kg trotilo.

„Atrodo, kad aukų galėjo būti daug daugiau, jeigu ne vadinamoji apsauginė sistema, kuri sutrukdė sprogdintojai mirtininkei praeiti pro metalo detektorius į laukiamąją salę, kur buvo susirinkę daug keleivių, iš dalies dėl to, kad vėlavo trys traukiniai“, – sakė komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Anksčiau jis sakė, kad išpuolio vietoje rasti įtariamos mirtininkės palaikai ir kad planuojama atlikti genetinį tapatybės nustatymo testą.

Nurodė imtis saugumo priemonių

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nurodė teisėsaugos institucijoms imtis visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrintas saugumas.

Federalinės policijos atstovas Vladimiras Kolesnikovas sakė, kad po sprogimo Volgograde bus sustiprintas saugumas geležinkelio stotyse ir oro uostuose.

Volgogradas yra netoli neramaus Šiaurės Kaukazo regiono, kurio Juodosios jūros kurorte Sočyje vasarį vyks žiemos olimpinės žaidynės.

Volgograde, kuris sovietiniais laikais vadinosi Stalingradas, tai jau nebe pirmas teroro aktas – spalio mėnesį išpuolį čia įvykdė mirtininkė, susijusi su islamistais, kurie neramiame Rusijos Šiaurės Kaukazo regione kovoja su federalinėmis pajėgomis.

Per tą spalio 21-osios išpuolį žuvo šeši sausakimšame autobuse buvę žmonės ir iškart kilo nuogąstavimų dėl saugumo prieš vasario 4–23 dienomis Sočyje vyksiančią žiemos olimpiadą.

Prie Juodosios jūros esantis Sočis yra 690 km į pietvakarius nuo Volgogrado, visai šalia tokių Šiaurės Kaukazo respublikų kaip Dagestanas ir Čečėnija, kur kone kasdien vyksta smurtas.

Kovotojai siekia islamiškos valstybės visame Šiaurės Kaukaze. Jų lyderis Doku Umarovas įsakė jiems taikytis į civilius gyventojus už regiono ribų ir sutrikdyti olimpiadą.

Sprogdintojos mirtininkės Rusijoje dažnai vadinamos „juodosiomis našlėmis“. Tai moterys, kurios išpuoliais prieš civilius rusus nori atkeršyti už savo artimųjų mirtį kovose Šiaurės Kaukaze.

2010 metų kovą mirtininkės sukėlė sprogimus dviejose Maskvos metropoliteno stotyse, per kuriuos žuvo daugiau kaip 35 žmonės.

„Juodosios našlės“ taip pat yra atsakingos už dviejų keleivinių lėktuvų, kurie 2004 metais kelių minučių intervalu pakilo iš Maskvos oro uosto, susprogdinimą. Per tą išpuolį žuvo maždaug 90 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.