Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Indijos greitajame traukinyje kilus gaisrui žuvo bent 26 žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

Pietų Indijoje viename greitajame traukinyje šeštadienį paryčiais gaisrui apėmus vieną vagoną žuvo mažiausiai 26 keleiviai, iš kurių daugelis užduso nuo dūmų, kai nepavyko atidaryti vagono durų, pranešė pareigūnai.

Pietų Indijoje viename greitajame traukinyje šeštadienį paryčiais gaisrui apėmus vieną vagoną žuvo mažiausiai 26 keleiviai, iš kurių daugelis užduso nuo dūmų, kai nepavyko atidaryti vagono durų, pranešė pareigūnai.

Liepsnos ir dūmai pasklido vagone apie 3 val. 45 min. vietos (0 val. 15 min. Lietuvos) laiku; panikos apimti keleiviai išdaužė langus; daugelis išsigelbėjo, iššokdami iš traukinio.

Geležinkelių bendrovės atstovas C. S. Gupta sakė, kad vagone buvo 67 keleiviai, kai gaisras įsiplieskė traukiniui esant už maždaug dviejų kilometrų nuo Putaparčio miestelio Andhra Pradešo valstijoje.

Pasak C. S. Guptos, traukinys buvo sustabdytas, degantis vagonas buvo atskirtas nuo likusios sąstato dalies, kad liepsnos neišplistų. Ugnis buvo persimetusi į gretimą vagoną, bet liepsnas pavyko greitai užgesinti.

Ugniagesiai numalšino liepsnas ir ištraukė 26 žmonių kūnus, tarp jų dviejų vaikų. Daugiau nei 12 žmonių buvo išvežti į ligonines; daugelis jų susižeidė iššokę iš važiuojančio traukinio vagonų, sakė vienas nelaimės vietoje buvęs geležinkelių pareigūnas.

Ugniagesiams teko išlaužti duris ir ieškoti žuvusiųjų bei gyvų likusių žmonių dūmų prisipildžiusiuose vagonuose, naujienų agentūrai AP sakė pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo.

Pasak jo, daug kūnų buvo rasti prie užstrigusių durų.

Šis traukinys važiavo iš Bangalūro į Nandedo miestą vakarinėje Maharaštros valstijoje.

Indijos federalinis geležinkelių ministras Mallikarjunas Kharge sakė, kad preliminari tyrimo informacija rodo, jog gaisras kilo dėl trumpojo jungimo elektros sistemoje, tačiau tyrėjai priežastis aiškinasi toliau.

Didžiulis Indijos geležinkelių tinklas kasdien perveža daugiau nei 18,5 mln. keleivių maždaug 10 tūkst. keleivinių traukinių.

Šios šalies geležinkeliuose, kurių tinklas yra vienas didžiausių pasaulyje, dažnai įvyksta nelaimingų atsitikimų, tokių kaip traukinių susidūrimai arba gaisrai, kurių priežastimis paprastai tampa prasta techninė būklė arba žmonių klaidos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi