Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.30 02:25

Stringa ir Antarkties leduose įstrigusio rusų laivo gelbėtojai

BNS 2013.12.30 02:25

Antarkties leduose įstrigusio laivo „Akademik Shokalskiy“ keleiviai ir įgula šeštadienį visas viltis dabar sieja su Australijos ledlaužiu, kuris skuba į nelaimės rajoną, kai Kinijos ledlaužiui nepavyko jų išvaduoti dėl per storo ledo.

Antarkties leduose įstrigusio laivo „Akademik Shokalskiy“ keleiviai ir įgula šeštadienį visas viltis dabar sieja su Australijos ledlaužiu, kuris skuba į nelaimės rajoną, kai Kinijos ledlaužiui nepavyko jų išvaduoti dėl per storo ledo.

Australijos laivybos saugumo valdyba (AMSA), koordinuojanti Rusijos laivo „Akademik Shokalskiy“ gelbėjimo procesą, sako, kad kinų ledlaužis priartėjo prie įstrigusio laivo per pusseptintos jūrmylės, bet toliau nebesugebėjo plaukti.

„Deja, Kinijos laivas susidūrė su storu ledu, kurio nebegali pralaužti, – sakė AMSA atstovė spaudai Andrea Hayward-Maher. – Gelbėjimas..., deja, įklimpo“.

Rusijos laivas su 74 žmonėmis, kurių 22 yra įgulos nariai Rusijos piliečiai, įstrigo leduose antradienį maždaug 100 jūrmylių į rytus nuo Prancūzijos bazės „Dumont d`Urville“.

Kinai didžiulėmis pastangomis brovėsi prie įstrigusio laivo, bet buvo priversti grįžti atgal į atvirus vandenis, suvokę, kad pralaužti ledus nepavyks.

Dabar laukiama Australijos ledlaužio „Aurora Australis“, kurio plaukiojimo leduose savybės yra geriausios iš trijų gelbėti pasiryžusių laivų.

Vis dėlto, kol kas nežinoma, ar „Aurora Australis“ pavyks prasibrauti toliau negu kinų „Snow Dragon“ ledlaužiui. Trečias laivas, prancūzų „L`Astrolabe“ atšauktas iš gelbėjimo misijos šeštadienį.

Rusų laivas „MV Akademik Shokalskiy“ su mokslinės ekspedicijos nariais Antarkties leduose įstrigo antradienį, stiprios pūgos vėjams sunešus prie jo ledo lytis. Pavojaus laivui nuskęsti nėra, 74 jo mokslininkai, turistai ir įgulos nariai turi pakankamai atsargų, tačiau laivas negali pajudėti.

Australijos laivybos saugos pareigūnai rusų laivo nelaimės signalą gavo trečiadienį ir pasiuntė jam į pagalbą tris ledlaužius.

Iš Naujosios Zelandijos lapkričio 28 dieną išplaukusiame laive esanti mokslininkų grupė mėgina pakartoti prieš šimtą metų (1911-1914) vykusią australų geologo Douglaso Mawson`o vadovautą ekspediciją laivu „Aurora“ į Antarktį, bet dabartinių jo kolegų laivas įstrigo leduose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi