Pasaulyje

2013.12.26 11:56

Pasaulio ukrainiečių kongresas ragina pareigūnus ištirti išpuolius prieš žurnalistę ir Euromaidano aktyvistą

BNS2013.12.26 11:56

Pasaulio ukrainiečių kongresas (UWC) pareiškė, kad jį šokiravo stulbinantis išpuolis prieš žurnalistę Tetjaną Čornovol ir vieno iš taikaus Euromaidano mitingo Charkove organizatorių Dmytro Pylypecą.

Pasaulio ukrainiečių kongresas (UWC) pareiškė, kad jį šokiravo stulbinantis išpuolis prieš žurnalistę Tetjaną Čornovol ir vieno iš taikaus Euromaidano mitingo Charkove organizatorių Dmytro Pylypecą.

Organizacija mano, kad taip siekiama įbauginti arba nubausti žurnalistus ir antivyriausybinių mitingų Ukrainoje organizatorius, nurodoma jos paskelbtame pareiškime.

„Dėl šių susirūpinimą keliančių įvykių UWC ragina Ukrainos valdžią nedelsiant atlikti skaidrų tyrimą ir nubausti tuos, kurie įvykdė ir nurodė įvykdyti šiuos žiaurius išpuolius. UWC taip pat ragina viso pasaulio vyriausybes pasmerkti šiuos įvykius Ukrainoje, kurie visiškai neatitinka demokratijos principų“, – sakoma UWC pirmininko Jevheno Čolijaus pareiškime.

Tuo tarpu britų transliuotojo BBC tinklalapyje pranešama, kad Ukrainos pareigūnai sulaikė du asmenis, įtariamus T.Čornoval sumušimu. Dėl šio įvykio prasidėjo protesto akcijos šalyje ir jis sulaukė visuomenės pasipiktinimo už šalies ribų.

T.Čornovol buvo žiauriai sumušta gruodžio 25-osios naktį greitkelyje netoli Kijevo.

Jungtinės Valstijos pareiškė, kad jas sukrėtė šis įvykis, o Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) išreiškė susirūpinimą dėl padėties šalyje ir žurnalistų saugumo.

Laikraštyje „Ukrainskaja pravda“ dirbanti žurnalistė T.Čornovol yra išgarsėjusi savo pirmuosius valstybės asmenis kritikuojančiais straipsniais. Jos kritikos susilaukė Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ir vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka.

Ukrainos prezidentas griežtai pasmerkė žurnalistės sumušimą ir nurodė vidaus reikalų ministru ir generaliniam prokurorui skubiai ištirti šį nusikaltimą, pranešė Ukrainos vadovo atstovai.

Antradienį vakare buvo užpultas Charkovo Euromaidano aktyvistas Dmytro Pylypecas. Jį puolė du sportiškos išvaizdos jaunuoliai.

„Dmytro durta kelis kartus peiliu. Užpuolikai smarkiai smogė peiliu jam į šlaunį“, – sakė partijos „Batkivščyna“ Charkovo srities tarybos deputatas Ivanas Varčenka, pranešė radijas „Svoboda“.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt