Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.25 15:36

Britaniją per Kalėdas siaubia potvyniai, daugybė žmonių liko be elektros

BNS 2013.12.25 15:36

Tūkstančiai britų trečiadienio rytą sutiko Kalėdas baimindamiesi potvynių ir likę be elektros, kai šalį užgriuvo smarkios liūtys ir uraganinio stiprumo vėjai.

Tūkstančiai britų trečiadienio rytą sutiko Kalėdas baimindamiesi potvynių ir likę be elektros, kai šalį užgriuvo smarkios liūtys ir uraganinio stiprumo vėjai.

Buvo paskelbti trys didelio masto perspėjimai ir daugiau nei 350 mažesnių – daugiausiai pietų ir vidurio Anglijoje, trečiadienį nurodė Didžiosios Britanijos aplinkos apsaugos agentūra.

Dešimtys tūkstančių žmonių, daugiausiai pietų Anglijoje, liko be elektros Kūčių vakarą, o pirmąją Kalėdų dieną remontininkai darbavosi šalindami gedimus.

Vėjai, kurių greitis siekė 90 kilometrų per valandą, smogė Britanijai ir Prancūzijai gruodžio 23-ąją ir per Kūčias, o dėl smarkių liūčių teko atšaukti kai kuriuos traukinių, lėktuvų ir keltų reisus.

Britanijoje per tris pastarąsias dienas siautusią audrą žuvo trys žmonės, tarp jų vyras, mėginęs išgelbėti į upę įkritusį šunį.

Anglijos pietvakarinės Dorseto grafystės policija trečiadienį paryčiais evakavo per 100 gyventojų iš dviejų gyvenviečių, ištvinus netoliese tekančiai upei.

Londono antrajame didžiausiame Getviko oro uoste antradienį kelis kartus buvo dingusi elektra, dėl ko buvo kilę piktų barnių tarp keleivių ir darbuotojų. Tokie incidentai tęsėsi, įstrigusiems keleiviams stengiantis išskristi pirmąją Kalėdų dieną.

„Dėl nepalankių orų per pastarąsias 48 valandas elektra tebėra dingusi dalyje Šiaurinio terminalo, dėl ko kyla trikdžių skrydžiams iš oro uosto“, – sakoma Getviko tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi