Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Paleistos „Pussy Riot“ narės susitiko Sibire

BNS 2015.09.08 13:45

Dvi rusų pankgrupės „Pussy Riot“ narės antradienį, kitą dieną po to, kai dėl amnestijos buvo paleistos iš savo kalėjimų, susitiko ir apsikabino Sibiro mieste Krasnojarske.

Dvi rusų pankgrupės „Pussy Riot“ narės antradienį, kitą dieną po to, kai dėl amnestijos buvo paleistos iš savo kalėjimų, susitiko ir apsikabino Sibiro mieste Krasnojarske.

Marija Aliochina, kuri buvo kalinama centrinės Rusijos Žemutinio Naugardo mieste, atskrido į Krasnojarską susitikti su Nadežda Tolokonikova, kuri išėjo iš kalėjimo ligoninės šiame Sibiro mieste.

N. Tolokonikova sakė, kad nori bent savaitę praleisti Krasnojarske su savo senele.

Šios jaunos moterys, kurios abi turi mažų vaikų, apsikabino Krasnojarsko oro uoste, pranešė korespondentai.

Prie M. Aliochinos ir N. Tolokonikovos prisidėjo laisvai samdomas rusų fotografas Denisas Siniakovas, kuris yra tarp 30 „Greenpeace“ aktyvistų, apkaltintų chuliganizmu dėl rugsėjo protesto prieš naftos gavybą Arktyje. Praėjusį mėnesį jis buvo paleistas už užstatą.

25 metų M.Aliochina ir 24 metų N. Tolokonikova į laisvę išėjo dviem mėnesiais anksčiau, nei būtų pasibaigusios joms skirtos dvejų metų kalėjimo bausmės, pagal Kremliaus amnestiją. Jos buvo nuteistos už protesto performansą prieš prezidentą Vladimirą Putiną Maskvos katedroje 2012 metų vasarį.

„Arkties 30-ukas“ pagal amnestiją taip pat turėtų išvengti baudžiamojo persekiojimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi