Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.23 17:48

Irake kovotojams įsiveržus į televiziją žuvo keturi žurnalistai

BNS 2013.12.23 17:48

Tikrite, į šiaurę nuo Bagdado, pirmadienį keturi kovotojai atakavo vietos televizijos „Salaheddin“ būstinę – po kelių sprogimų jie įsiveržė į pastatą, žuvo keturi žurnalistai, pranešė policija.

Tikrite, į šiaurę nuo Bagdado, pirmadienį keturi kovotojai atakavo vietos televizijos „Salaheddin“ būstinę – po kelių sprogimų jie įsiveržė į pastatą, žuvo keturi žurnalistai, pranešė policija.

Saugumo pajėgos netrukus šturmavo televizijos „Salaheddin“ pastatą, kad išvarytų įsibrovėlius, nurodė pareigūnai.

Du mirtininkai susisprogdino, kitus du nukovė pastatą šturmavusios saugumo pajėgos, nurodė policijos pareigūnai.

Per šį incidentą dar buvo sužeisti mažiausiai penki žmonės.

Prieš savaitę, gruodžio 16 dieną, tame pačiame Tikrite kovotojai puolė miesto rotušę ir nužudė vieną vietinės tarybos narį ir du policininkus.

Šį pirmadienį dalis žurnalistų spėjo išbėgti laukan, bet kiti liko viduje.

„Man pavyko pasprukti, esu pastato išorėje, trečiame ir ketvirtame aukštuose gaisras“, – sakė naujienų agentūrai AFP telefonu televizijos „Salaheddin“ žurnalistas.

„Keli mano kolegos yra užspeisti pastate, tarp jų yra dvi moterys. Skambinau jiems mobiliuoju telefonu, bet jie neatsako“, – pasakojo jis.

Kitas žurnalistas, iš valstybinės televizijos „Iraqiya“, turintis biurą tane pačiame pastate sakė buvęs tarp pabėgusiųjų, bet kiti tebėra viduje.

Irakas vėl kritikuojamas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo šalyje, kurioje yra neišaiškintų žurnalistų žūčių.

Per mažiau kaip tris mėnesius Irake žuvo 11 Irako žurnalistų.

Smurtas šalyje pasiekė tokį lygį, kokio dar nebuvo nuo 2008-ųjų, kai buvo pradėta kilti iš žiaurių žudynių skirtingų religijų pagrindu.

2013-aisiais Irake žuvo daugiau kaip 6650 žmonių, rodo AFP vedama statistika, grindžiama saugumo pareigūnų ir medikų pranešimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi