Pasaulyje

2015.09.08 13:45

N. Tolokonikova: Rusija sukurta pagal kalėjimo modelį

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonikova, kuri buvo paleista iš kalėjimo, pritaikius Kremliaus inicijuotą amnestiją, pasmerkė Rusijos kalėjimų sistemą ir pareiškė, kad visa šalis yra sukurta pagal laisvės atėmimo kolonijos modelį.

Rusijos merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonikova, kuri buvo paleista iš kalėjimo, pritaikius Kremliaus inicijuotą amnestiją, pasmerkė Rusijos kalėjimų sistemą ir pareiškė, kad visa šalis yra sukurta pagal laisvės atėmimo kolonijos modelį.

„Tapau labiau suaugusi ir pažinau valstybę iš vidaus, pamačiusi totalitarinę mašiną, – pareiškė ji. – Dėl to reikia dabar pat keisti padėtį kolonijose, kad kartu pasikeistų Rusija. Kolonija ir kalėjimas – tai šalies veidas.“

„Išėjusi iš kalėjimo esu nusiteikusi darbingai. Nuo mano paleidimo viskas tik prasideda, nes riba tarp laisvės ir nelaisvės Rusijoje, autoritarinėje valstybėje, labai siaura. Paleidimas – tai man tenkanti atsakomybės našta, įskaitant prieš tas, kurios liko už (kolonijos) tvoros čia, Mordovijoje“, – N. Tolokonikova pirmadienį sakė žurnalistams Krasnojarsko mieste.

Ji pridūrė, kad planuoja susitikti su kita pirmadienį paleista „Pussy Riot“ nare Marija Aliochina ir aptarti su ja vieną žmogaus teisių gynimo projektą.

„Artimiausiu metu ketinu susitikti su Aliochina. Turime projektą, kurį būtina aptarti. Tai žmogaus teisių organizacijos, teikiančios pagalbą kaliniams Rusijoje, projektas. Planuoju, kad dirbsime kartu ir pasitelksime patirtį, kurią sukaupėme per pastaruosius beveik dvejus metus. To laiko nelaikau prarastu. Aš įgijau unikalios patirties. Dėl to užsiimti konkrečia teisių gynimo veikla bus gerokai paprasčiau negu anksčiau“, – sakė N. Tolokonikova.

„Pussy Riot“ narė teigė, kad patirti išgyvenimai jos neįbaugino.

„Aš nieko nebijau. Nežinau, kuo būtų galima įbauginti žmogų, atsėdėjusį dvejus metus“, – sakė ji.

N. Tolokonikova pasakojo, kad būdama kolonijoje labiausiai ilgėjosi savo dukros, draugų ir bendražygių, pabrėždama, kad jie jos neapleido ir visada ją palaikė.

Anksčiau pirmadienį iš pataisos kolonijos paleista M.  Aliochina irgi sakė planuojanti rūpintis kalinių teisėmis kartu su N. Tolokonikova.

„Planuoju susitikti su Nadežda Tolokonikova, – ji sakė kalbėdamasi su žurnalistais Žemutiniame Naugarde. – Manau, kad suvienysime pastangas teisių gynimo veikloje.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.