Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Vokietija neatsikrato buvusio O. bin Ladeno apsauginio

LRT.lt 2015.02.12 21:37

Vyras, kuris buvo vienas iš Osamos bin Ladeno apsaugos komandos narių, gyvena Vakarų Vokietijos Bochumo mieste. Nors vyras laikomas „pavojingu šventiku“, šalies pastangos išsiųsti jį lieka bevaisės.  

Vyras, kuris buvo vienas iš Osamos bin Ladeno apsaugos komandos narių, gyvena Vakarų Vokietijos Bochumo mieste. Nors vyras laikomas „pavojingu šventiku“, šalies pastangos išsiųsti jį lieka bevaisės.

Kaip praneša „Der Spiegel“, Vokietijos tarnybos buvusį O. bin Ladeno apsauginį – viešojoje erdvėje jis vadinamas kaip Samis A. – įvardija kaip „pavojingą šventiką“, tačiau jis jau kelintus metus gyvena mažame miestelyje šalies vakaruose.

Specialiosios Vokietijos tarnybos iš Tuniso kilusiu vyrų susidomėjo 2006 metais – tuomet jis buvo įtariamas priklausymu užsienio teroristinei grupuotei. Tačiau nesurinkus pakankamai duomenų, tyrimas buvo nutrauktas jau 2007 metais.

Pasak Vokietijos žiniasklaidos, Samis A. prisidėjo prie keturių radikalų užverbavimo: vadinamoji Diuseldorfo al-Qaida celė buvo suimta praeitų metų balandį, ji teisiama už ketinimus minioje detonuoti galingus sprogstamuosius užtaisus. Kita vertus, Vokietijos prokurorai paneigė įtarimus, jog prie šių radikalų veiksmų kaip nors prisidėjo Samis A.

Vokietijos žiniasklaidos duomenimis, Samis A. buvo svarbus O. bin Ladeno apsaugos komandos narys. Be to, teigiama, kad jis galėjo vadovauti rengiant 2001 metų rugsėjo 11 išpuolius.

Vokietijos tarnyboms iki šiol nepavyko surinkti pakankamai įkalčių, jog galėtų teisti Samį A., tačiau jiems pavyko 2006 metais uždrausti šiam vyrui išvykti iš Bochumo miesto; jis taip pat įpareigotas kiekvieną dieną prisistatyti į vietos policiją.

Samis A. į Vokietiją atvyko 1997 metais – čia jis pradėjo inžinerijos studijas. 2006 metais vietos valdžia bandė jį išsiųsti iš šalies, tačiau teismas nutarė, jog tai perdėm giežtas nuosprendis. Sami A. yra vedęs vokietę, yra 3 vaikų tėvas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi