Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.23 10:11

Ukrainos opozicija žada blokuoti visus valdžios pastatus

Ukrainos opozicija kuria naują nepartinį Maidano nacionalinį susivienijimą ir nuo pirmadienio planuoja blokuoti visus valdžios administracinius pastatus bei žada, kad iki pavasario mitinguose dalyvaus ne mažiau nei 10 milijonų ukrainiečių, kol nebus įvykdyti protestuotojų reikalavimai.

Ukrainos opozicija kuria naują nepartinį Maidano nacionalinį susivienijimą ir nuo pirmadienio planuoja blokuoti visus valdžios administracinius pastatus bei žada, kad iki pavasario mitinguose dalyvaus ne mažiau nei 10 milijonų ukrainiečių, kol nebus įvykdyti protestuotojų reikalavimai.

Susivienijimo Tarybos pirmininkais tapo kalėjime bausmę atliekanti buvusi premjerė Julija Tymošenko, Tėvynės partijos lyderis Arsenijus Jeceniukas, Laisvės ir Smūgio partijų lyderiai Olegas Tiagnibokas ir Vitalijus Klyčko, Trečiosios Ukrainos respublikos judėjimo lyderis Jurijus Lucenko. Į susivienijimą kviečiami paprasti ukrainiečiai, partijos, visuomeniniai ir pilietiniai judėjimai.

Reikalavimai valdžiai – tie patys kaip ir prieš mėnesį – atstatydinti vyriausybę, priimti naują konstituciją, leisiančią anksčiau surengti naujus prezidento rinkimus ir išplėsti protestus iki Ukrainos pakraščių.

„Čia mūsų, dvasininkų, daug – kas tik galėjome, tas ir atvykome. Mes reikalingi maidaniečiams, meldžiamės drauge, kad apsaugotume juos nuo Berkuto pareigūnų. Dieve, kaip jie mušė jaunus žmones. Mes čia, kad nebūtų dar vieno tokio jėgos panaudojimo, kad sustabdytume prezidento siunčiamus piktavalius pareigūnus“, – sako Ukrainos graikų katalikų bažnyčios dvasininkas tėvas Ivaško.

Į akcijas Maidane aktyviai įsitraukė ir menininkai, čia atidarę parodą. Pirmuosius darbus ant drobės nutapė Lvovo ir Charkovo menų akademijų studentai, o vėliau prie jų prisijungė žinomi Ukrainos dailininkai. Menininkų darbų vis daugėja, juose – protestuotojų kasdienybė, šalies simboliai ir viltys susietos su ES.  

„Dailininkai spontaniškai  susirinko Maidane, nutapė revoliucinius darbus ir štai – rezultatas ant sienų“, – pasakoja Ukrainos dailininkų sąjungos vadybininkė Julia Ostrovska.

LRT televizijos kalbintas Borisas Egiazarianas, dailininkas iš Kijevo, teigia, kad jis nėra iš tų, kurie gali ramiai dirbti savo dorbtuvėse, kai šalyje vyksta svarbūs įvykiai, žmonėms gresia pavojus ir naudojama jėga.

„Mes privalome būti čia ir ginti protestuotojus. Labai svarbu, kad  aikštėje su mumis nemažai įvairių konfesijų dvasininkų, kurie kas valandą nuo scenos melžiasi drauge su visais. Ir tuomet, kai puolė Berkutas ir buvo baisu, jų maldos mums teikė jėgų“, – tvirtina B. Egiazarianas.

Euromaidane profesionalūs fotografai surengė savo  parodą. Fotografijose – įspūdingiausi Euromaidano kadrai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi