Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.22 13:42

R. Catro ragina užmegzti „civilizuotus“ santykius su JAV

ELTA 2013.12.22 13:42

Kubos prezidentas Raulis Castro ragina atkurti gerus Kubos ir JAV ryšius ir teigia, kad abi valstybės turėtų gerbti viena kitos skirtumus, praneša BBC.

Kubos prezidentas Raulis Castro ragina atkurti gerus Kubos ir JAV ryšius ir teigia, kad abi valstybės turėtų gerbti viena kitos skirtumus, praneša BBC.

Tokį pageidavimą R. Castro išsakė viešoje kalboje, skirtoje parlamento sesijos uždarymui. Jis paragino užmegzti „civilizuotus“ santykius su JAV, bet pabrėžė, kad amerikiečiai turėtų nustoti reikalauti Kubos komunistinio režimo pakeitimo.

„Mes neprašome Jungtinių Valstijų pakeisti jų politinę ar socialinę sistemą, taip pat nesutiksime derėtis dėl mūsiškės. Jeigu iš tikrųjų norime gyventi taikiai, privalome išmokti ir gerbti vieni kitų skirtumus ir susitaikyti su jais. Priešingu atveju, esame pasirengę tokiems pat 55 metams ateityje“, – sakė R. Castro.

Kalbėdamas prezidentas taip pat sakė, kad JAV ir Kubos diplomatai šiemet buvo susitikę keletą kartų aptarti praktinių bendradarbiavimo aspektų, tokių kaip imigracijos politika ir pašto paslaugų atnaujinimas.

82 metų R. Castro prezidento postą perėmė iš savo ligoto brolio Fidelio Castro 2006 m. ir nuo to laiko šalyje įvykdė nemažai ekonominių reformų, padėjusių pagerinti santykius su JAV. Nors kritikai teigia, kad reformų tempas yra per lėtas, prezidentas atkerta, kad jų negalima skubinti, nes taip toks sprendimas gali baigtis nesėkme.

Naujausiu savo nutarimu R. Castro liberalizavo automobilių pirkimo tvarką fiziniams asmenims. Nuo šiol bet kuris asmuo, turintis pakankamai lėšų, galės be valdžios leidimo įsigyti naują ar naudotą automobilį iš oficialaus vyriausybės atstovo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi