Pasaulyje

2013.12.22 13:37

Per neramumus Hamburge nukentėjo 82 policininkai

ELTA2013.12.22 13:37

Šeštadienį Vokietijos mieste Hamburge per susidūrimus su demonstrantais, protestuojančiais prieš kultūros centro „Rote Flora“ uždarymą, nukentėjo 82 policininkai, rašo „Spiegel Online“.

Šeštadienį Vokietijos mieste Hamburge per susidūrimus su demonstrantais, protestuojančiais prieš kultūros centro „Rote Flora“ uždarymą, nukentėjo 82 policininkai, rašo „Spiegel Online“.

Vienas iš sužeistų policininkų buvo nugabentas į ligoninę be sąmonės. Per konfliktą nukentėjo ir patys demonstrantai, bet jų skaičius nežinomas.

Policija sulaikė 120 žmonių. 16 žmonių areštuoti dėl kaltinimų viešosios tvarkos pažeidimu.

Iš viso protesto akcijoje dalyvavo 7,3 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis – radikaliai nusiteikę kairieji aktyvistai. Į demonstracijos vietą atvyko apie 2 tūkst. policininkų.

Per neramumus buvo apgadinti kelio ženkliai, kelio danga ir dešimtys automobilių.

Pastatas „Rote Flora“ buvo pastatytas 1888 metais, iš pradžių čia buvo įsikūręs teatras. Nuo septintojo dešimtmečio šiame pastate veikė universalinė parduotuvė, o devintojo dešimtmečio pabaigoje jį užėmė kairieji aktyvistai ir įkūrė čia kultūros centrą. Ginčai tarp vietos valdžios ir aktyvistų dėl pastato likimo tęsiasi 20 pastarųjų metų.

Kaip rašo „Spiegel Online“, šeštadienį prie „Rote Flora“ pastato ėmė rinktis žmonės, iš pradžių jų „nuotaikos buvo taikios“. Vėliau dalis radikaliojo antiglobalistinio judėjimo „Juodasis blokas“ narių ėmė mėtyti į policininkus plytas, petardas ir butelius. Į policininkus įvairūs daiktai buvo mėtomi ir nuo arti esančio geležinkelio tilto. Policininkai į išpuolius atsakė vandens patrankomis ir guminėmis lazdomis. Vėliau konfliktas persimetė į apylinkes. Atskirų demonstrantų grupių susidūrimai su policija tęsėsi iki vėlaus vakaro.

Dėl neramumų Hamburge buvo sutrikdytas traukinių eismas, nes demonstrantai ne kartą kirto geležinkelio bėgius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.