Pasaulyje

2012.08.07 12:23

Dėl mūšių iš Alepo pasitraukė JT stebėtojai

ELTA2012.08.07 12:23

Dėl didėjančio smurto Sirijos Alepo miete Jungtinės Tautos (JT) atitraukė iš miesto savo stebėtojus, praneša agentūra AFP.

Dėl didėjančio smurto Sirijos Alepo miete Jungtinės Tautos (JT) atitraukė iš miesto savo stebėtojus, praneša agentūra AFP.

20 neginkluotų stebėtojų savaitgalį buvo sugrąžinti į savo būstinę sostinėje Damaske, sakė JT atstovas. Tai esą yra laikinas atitraukimas dėl prastėjančios saugumo padėties.

Basharo al Assado pajėgos praėjusiomis dienomis suaktyvino savo atakas sukilėlių kontroliuojamose miesto dalyse. Aktyvistų duomenimis, mieste per praėjusias dvi savaites žuvo šimtai žmonių.

Alepas buvo viena iš keturių regioninių bazių Sirijoje, kuriose buvo dislokuota JT stebėtojų misija UNSMIS, nors stebėtojai dėl aštrėjančio smurto birželį faktiškai nutraukė savo darbą. Stebėtojų skaičius Sirijoje buvo sumažintas perpus nuo 300 iki 150. Misijos mandatas baigsis rugpjūčio 20-ąją. Koks toliau bus jos likimas, kol kas nežinoma.

Misijos vadovas generolas Babacaras Gaye pareiškė didelį susirūpinimą dėl Alepo gyventojų padėties. Anot jo, konfliktuojančios šalys privalo saugoti civilius ir gerbti humanitarinę tarptautinę teisę. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.