Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Londone įgriuvus teatro luboms buvo sužeisti 88 žmonės

BNS 2015.09.08 13:45

Viename Londono teatre per vaidinimą ketvirtadienio vakarą įgriuvus luboms buvo sužeisti 88 žmonės, tarp jų ir keli vaikai, pranešė gelbėjimo tarnybos ir incidento liudininkai.

Viename Londono teatre per vaidinimą ketvirtadienio vakarą įgriuvus luboms buvo sužeisti 88 žmonės, tarp jų ir keli vaikai, pranešė gelbėjimo tarnybos ir incidento liudininkai.

Ši nelaimė 20 val. 15 min. vietos laiku įvyko Vestendo rajone esančiame teatre „Apollo“, kai jame buvo rodomas vaidinimas „Paslaptingas nutikimas su šunimi naktį“ (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time).

Šimtai gelbėtojų nuskubėjo į nelaimės vietą, tačiau netrukus ugniagesiai pranešė, jog visi 112 metų senumo teatre įstrigę žmonės jau ištraukti.

Liudininkai sakė prieš sugriuvimą girdėję traškesį, bet pamanę, jog tai vaidinimo dalis.

Gelbėtojai sakė, kad jiems taip pat buvo pranešta apie dalies balkono griūtį. Jie atsisakė spėlioti, dėl ko įvyko nelaimė.

Septyni žmonės buvo sunkiai sužeisti ir išvežti į ligoninę Londono centre, nurodė policija. Pareigūnai sakė, kad jiems nežinoma, jog per šį incidentą būtų žuvę žmonių.

„Mes suteikėme pagalbą 81 sužeistajam, kuris gali vaikščioti, taip pat septyniems rimtai sužeistiems pacientams“, – pranešime spaudai pažymėjo Londono greitosios pagalbos tarnyba.

Pareigūnai pridūrė, kad nei vienas sužeidimas nėra mirtinas.

Londono priešgaisrinės apsaugos brigada nurodė, kad per incidentą teatre buvo maždaug 720 žmonių. Kad salė buvo sausakimša nėra nuostabu, nes prieškalėdiniu laikotarpiu Londono teatrai tradiciškai būna pilni žmonių.

„Dalis teatro lubų nugriuvo ant žiūrovų, kurie žiūrėjo spektaklį. Krisdamos lubos nugriovė ir dalį balkonų“, – sakė ugniagesys Nickas Hardingas.

„Per visą savo ugniagesio tarnybos laiką man dar neteko matyti tokio incidento. Įsivaizduoju, kad daug žmonių mėgavosi spektakliu prieš Kalėdas“, – sakė jis.

Londono ugniagesių brigadų profesinė sąjunga nurodė, kad „sugriuvo gipsatūra puoštos lubos ir medinės atramos“.

AFPTV reporteriai pranešė matę kelis žmones, kurie buvo išnešti neštuvais iš incidento vietos.

Kitiems nukentėjusiesiems, tarp jų kai kuriems su aptvarstytomis galvomis, pagalba buvo teikiama šalimais esančio teatro „Queen's Theatre“, kuriame buvo rodomas miuziklas „Vargdieniai“ (Les Miserables), vestibiulyje.

Aštuoniolikmetis Desmondas Thomas, kuris teatre buvo su bendramoksliais, sakė, kad prieš sugriuvimą girdėjo triukšmą.

„Galbūt 10 minučių po spektaklio pradžios mes girdėjome taukšenimą, bet pamanėme, jog lyja, – sakė jis. – Tada atsirado įtrūkis, kuris ėmė didėti, ir staiga įvyko griūtis... po to visas teatras prisipildė dulkių ir dūmų.“

Maždaug valandą prieš incidentą Londone buvo girdima perkūnija.

AFP žurnalistai nurodė, kad kažkiek nukentėjusiųjų, tarp jų ir vaiką, į ligoninę išvežė Londono raudonasis autobusas.

Socialinės žiniasklaidos svetainėse paskelbtose nuotraukose matyti žmonės, kurie bėga iš teatro su galvos sužeidimais ir padengti dulkių.

Laikraščio „Independent“ korespondentas Simonas Usborne'as sakė, jog nukritus mūro gabalams sceną aptemdė dulkių „debesis“.

„Kilo panika, girdėjosi šauksmai“, – sakė jis.

Spektaklį su šeima parteryje žiūrėjęs Martinas Bostockas sakė, kad krentanti nuolauža jam sužeidė galvą.

„Teatre buvo visiškas chaosas. Buvo absoliučiai baisu ir siaubinga, – sakė jis Britanijos „Sky News“. – Manau, jog nugriuvo dalis balkono.“

„Iš pradžių pamanėme, jog tai dalis spektaklio. O tada gavau smūgį per galvą“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu 65 metų Libby Grundy sakė išgirdusi trenksmą, o tada pamačiusi „didelį dulkių debesį.“

„Pamaniau, kad tai specialieji efektai, – sakė ji. – Tada žmonės suprato, jog įvyko kažkokia avarija ir ėmė stotis iš vietų. Žmonės nepanikavo. (Bet) žmonės buvo gan sukrėsti, kai ištrūko.“

775 vietas turintis teatras „Apollo“, pavadintas pagal graikų ir romėnų dievą Apoloną, muzikos ir menų globėją, buvo pastatytas 1901 metais.

Spektaklyje, kuris yra skirtas tiek jaunajai auditorijai, tiek suaugusiesiems, pasakojama apie berniuką su Aspergerio sindromu   – autistiniu vystymosi sutrikimu, kuris užsimoja išaiškinti vieną nusikaltimą.

Britanijos premjeras Davidas Cameronas savo „Twitter“ paskyroje nurodė, kad jam nuolat pranešama apie krizės eigą.

Jis pagyrė sostinės pagalbos tarnybas už tai, kad į incidento vietą jos atvyko per tris minutes, taip pat už jų „spartų darbą“ padedant sužeistiesiems.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi