Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.19 20:36

Lietuvių ir vokiečių tyrimas: 200 Vokietijoje vogtų automobilių priklauso Tadžikistano elitui

BNS 2013.12.19 20:36

Apie 200 Vokietijoje pavogtų automobilių atsekta iki Tadžikistano, kur juos dabar vairuoja prezidento Emomalio Rachmono artimieji ir draugai, pareiškė ketvirtadienį Berlyne žiniasklaida ir pareigūnai.

Apie 200 Vokietijoje pavogtų automobilių atsekta iki Tadžikistano, kur juos dabar vairuoja prezidento Emomalio Rachmono artimieji ir draugai, pareiškė ketvirtadienį Berlyne žiniasklaida ir pareigūnai.

Kaip rašoma dienraštyje „Bild“, Vokietijoje registruotų automobilių, tarp kurių yra 93 BMW, susektų pagal jų GPS sistemas, byla jau sukėlė trintį tarp Vokietijos ir šios Vidurio Azijos šalies.

Nors Vokietijos užsienio reikalų ministerija nepatvirtino gandų, kad dėl šios bylos buvo iškviestas Tadžikistano ambasadorius, tačiau URM atstovė sakė, kad „kalbėtais su tadžikais dėl bendradarbiavimo kovoje su organizuotu nusikalstamumu“.

Tadžikistano ambasada pavadino „visiškai nepagrįstais“ kaltinimus, kad Vokietijoje pavogti automobiliai atkeliavo iki prezidento šeimos, ir pareiškė, jog tuo siekiama „pakenkti šalies ir valstybės vadovo reputacijai“.

Taip pat ambasada nurodė, kad vogtų automobilių bylai spręsti Tadžikistanas jau išreiškė savo ryžtą ir visokeriopą paramą Vokietijos ambasadai Dušanbėje ir (Vokietijos) užsienio reikalų ministerijai.

Berlyno miesto teisingumo departamento atstovė Lisa Jani sakė, kad vogtus automobilius Tadžikistane aptiko vokiečių ir lietuvių specialios grupės „Westwind“ nariai, pasinaudodami pasauline palydovine vietos nustatymo sistema GPS.

Tadžikistano pareigūnams neatsakius į prašymus padėti tirti, Berlyno miesto teisingumo ministras Thomas Heilmannas šių metų gegužę parašė tuometiniam Vokietijos užsienio reikalų ministrui Guido Westerwelle.

„Dauguma tų transporto priemonių priklauso žmonėms, kurie verslo ar giminystės ryšiais yra susiję su Tadžikistano prezidento šeimas“, – rašė Th. Heilmannas to meto užsienio reikalų ministrui.

Ligi šiol Tadžikistanas nėra atsakęs į teisinės pagalbos prašymą ar ėmęsis veiksmų sugrąžinti tuos automobilius“, – pridūrė L. Jani.

Tadžikistano ambasada savo pareiškime nurodo, kad per šalies sieną įvežti automobiliai prieš tai kirto kelių šalių sienas, pasikeitė jų savininkai, bet visus juos tikrino muitinė ir reikalavo legalių dokumentų.

Pareiškime taip pat pabrėžiama, kad Tadžikistanas yra Interpolo narys, gerbia tarptautinius įsipareigojimus ir atsiliepia į tarptautinės teisinės paramos rašymus pagal savo valstybės įstatymus.

Dar nurodoma, kad Tadžikistanas „prašė Vokietijos pareigūnų pateikti informacijos iš savo duomenų bazės apie pavogtus automobilius Tadžikistano pareigūnams, kad būtų užkirstas kelias neteisėtam jų importui į Tadžikistano Respublikos teritoriją. Tačiau to nebuvo“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi