Pasaulyje

2015.09.08 13:45

V. Putinas: Rusija dar nedislokavo „Iskander“ raketų Karaliaučiaus krašte

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis dar nepriėmė sprendimo dislokuoti branduolinius užtaisus galinčias nešti balistines raketas „Iskander“ Kaliningrado srityje, šalia Europos Sąjungos (ES) sienų. „Visų pirma, tokio sprendimo mes dar nepriėmėme. Tegul nusiramina“, – V.Putinas pažymėjo atsakydamas į klausimą per ketvirtadienį Maskvoje vystančią spaudos konferenciją. Rusijos gynybos ministerija anksčiau šią savaitę paskelbė, kad raketos „Iskander“ buvo dislokuotos Vakarų karinėje apygardoje, kuriai priklauso ir Kaliningrado sritis. „Nieko nereikia ginti. Tik nereikia provokuoti atsakomųjų veiksmų“, – sakė V.Putinas. „Amerikos taktinis branduolinis ginklas yra laikomas Europoje. Niekas iš europiečių jo nekontroliuoja. Randasi kitas labai svarbus Amerikos strateginės ginkluotės segmentas, iškeltas į Europos periferiją – PRG (priešraketinės gynybos) sistema, – aiškino V.Putinas. – Mes daug kartų sakėme, kad PRG kelia mums grėsmę, grėsmę mūsų branduoliniam potencialui. Vienaip ar kitaip privalėjome į tai reaguoti.“   „Man regis, dar mano pirmtakas (Dmitrijus Medvedevas) sakė, kad „Iskander“ dislokavimą Kaliningrado srityje laikome vienu iš variantų reaguojant (į PRG sistemos plėtrą Europoje). Čia nieko naujo nėra“, – pridūrė jis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis dar nepriėmė sprendimo dislokuoti branduolinius užtaisus galinčias nešti balistines raketas „Iskander“ Kaliningrado srityje, šalia Europos Sąjungos (ES) sienų.

„Visų pirma, tokio sprendimo mes dar nepriėmėme. Tegul nusiramina“, – V. Putinas pažymėjo atsakydamas į klausimą per ketvirtadienį Maskvoje vystančią spaudos konferenciją.

Rusijos gynybos ministerija anksčiau šią savaitę paskelbė, kad raketos „Iskander“ buvo dislokuotos Vakarų karinėje apygardoje, kuriai priklauso ir Kaliningrado sritis.

„Nieko nereikia ginti. Tik nereikia provokuoti atsakomųjų veiksmų“, – sakė V. Putinas.

„Amerikos taktinis branduolinis ginklas yra laikomas Europoje. Niekas iš europiečių jo nekontroliuoja. Randasi kitas labai svarbus Amerikos strateginės ginkluotės segmentas, iškeltas į Europos periferiją – PRG (priešraketinės gynybos) sistema, – aiškino V. Putinas. – Mes daug kartų sakėme, kad PRG kelia mums grėsmę, grėsmę mūsų branduoliniam potencialui. Vienaip ar kitaip privalėjome į tai reaguoti.“

„Man regis, dar mano pirmtakas (Dmitrijus Medvedevas) sakė, kad „Iskander“ dislokavimą Kaliningrado srityje laikome vienu iš variantų reaguojant (į PRG sistemos plėtrą Europoje). Čia nieko naujo nėra“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.