Pasaulyje

2013.12.18 13:24

ES turi būti pasiruošusi savo sutarties pokyčiams, sako Vokietijos kanclerė A. Merkel (papildyta)

BNS2013.12.18 13:24

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) šalys turi būti pasiruošusios pakeisti savo sutartį, kad sustiprintų 28 valstybių bloką.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) šalys turi būti pasiruošusios pakeisti savo sutartį, kad sustiprintų 28 valstybių bloką.

„Nuo Lisabonos sutarties Europoje susidarė padėtis, kai visi sako: „Mes galime viską plėtoti, tačiau negalime keisti sutarčių“, – sakė A. Merkel. – Nemanau, kad tokiu būdu galime kurti išties funkcionuojančią Europą.“

A.Merkel sakė pirmąją kalbą Vokietijos parlamente, antradienį pradėjusi savo trečiąją kadenciją kanclerės poste po pergalės rugsėjo 22 dieną vykusiuose rinkimuose.

Pasak jos, „Europoje susiklosčiusi padėtis, kai Vokietija dažnai kaltinama priešinimusi kai kurioms iniciatyvoms. Taip nėra. Esame tarp tų, kurie sako: jeigu sutartys nebėra pakankamos – plėtokime tas sutartis“.

„Žinau, kad kai kada valstybėms sunku prastumti sutarčių pakeitimus. Tačiau tie, kurie nori daugiau Europos, privalo būti pasiruošę naujoms taisyklėms, susijusioms su kompetencija“, – aiškino A. Merkel.

Kanclerė vėliau trečiadienį išvyks į Paryžių derybų su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u, kurios metu tarsis ir dėl šios savaitės pabaigoje įvyksiančio ES viršūnių susitikimo Briuselyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.