Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:10

Malio prezidento partija laimėjo parlamento rinkimus

BNS 2015.02.14 17:10

Malio prezidento Ibrahimo Boubacaro Keitos partija ir jos sąjungininkai laimėjo šios Vakarų Afrikos valstybės parlamento rinkimus, rodo preliminarūs rezultatai, kuriuos antradienį paskelbė vyriausybė.

Malio prezidento Ibrahimo Boubacaro Keitos partija ir jos sąjungininkai laimėjo šios Vakarų Afrikos valstybės parlamento rinkimus, rodo preliminarūs rezultatai, kuriuos antradienį paskelbė vyriausybė.

„Sambūris už Malį“ (RPM) ir jos mažesnieji partneriai po sekmadienį įvykusio antrojo balsavimo rato turi 115 iš 147 vietų nacionalinėje asamblėjoje, per valstybinę televiziją paskelbė teritorinio valdymo ministras Moussa Sinko Coulibaly. Detalesni rezultatai turi būti paskelbti vėliau.

Įveikto kandidato į prezidentus Soumailos Cisse „Sąjunga už respubliką ir demokratiją“ (URD) turės 17–19 vietų naujajame parlamente, todėl jis galės realizuoti savo ambicijas būti opozicijos lyderiu.

Rinkėjų aktyvumas antrajame rate buvo 37,2 proc. – vienu proc. mažesnis nei 38,6 proc. pirmajame rate, kai rinkėjų aktyvumas buvo vadinamas nuviliančiu.

Šiais rinkimais baigėsi Malio grįžimas prie demokratijos po pernai įvykdyto perversmo, kuris sudarė sąlygas šiaurinę šalies dalį okupuoti islamistams, susijusiems su „al Qaeda“. Po sausį prancūzų vadovaujamų pajėgų surengtos intervencijos Šiaurės Malis buvo išvaduotas.

Per tas 10 valandų, kai vyko balsavimas, rimtų incidentų nebuvo, bet manoma, kad daug rinkėjų nėjo balsuoti dėl pastaruoju metu padažnėjusių sukilėlių išpuolių prieš Afrikos pajėgas, kurioms, drauge su prancūzų ir maliečių kariais, buvo pavesta užtikrinti saugumą per rinkimus.

Du Jungtinių Tautų (JT) taikdariai senegaliečiai žuvo, o dar septyni buvo sužeisti, kai šeštadienį mirtininko vairuotas automobilis su sprogmenimis rėžėsi į banką, kurį jie saugojo. Šis išpuolis buvo įvykdytas sukilėlių bastione Kidalyje Malio šiaurės rytuose.

Antrasis parlamento rinkimų ratas buvo jau ketvirtas Malio nacionalinis balsavimas per mažiau nei penkis mėnesius ir kai kurie stebėtojai dėl mažo aktyvumo taip pat kaltino rinkėjų nuovargį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi