Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.17 21:05

V. Klyčko kviečia prezidentą į kovos ringą, tūkstančiai plūsta į naują mitingą

15min.lt 2013.12.17 21:05

Po Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimo Maskvoje opozicija kviečia visus nepatenkintus ukrainiečius rinktis Maidane naujam masiniam mitingui.

Po Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimo Maskvoje opozicija kviečia visus nepatenkintus ukrainiečius rinktis Maidane naujam masiniam mitingui. 

V. Janukovyčius Rusijoje susitarė ne tik dėl trečdaliu pigesnių dujų, bet ir gavo V. Putino pažadą, kad Rusija ketina už 15 mlrd. JAV dolerių iš Nacionalinio gerbūvio fondo įsigyti Ukrainos vyriausybės vertybinių popierių.

Nepatenkinti tokiais glaudžiais santykiais su Rusija, tūkstančiai proeuropietiškai nusiteikusių ukrainiečių plūsta į Kijevo centrą.

Opozicija ragina, kad protestuotojai turi parodyti V. Janukovyčiui, jog šiam nebus atleista už glaudžius santykius su Rusija. „Ukrainiečiai nusipelnė geresnio gyvenimo“, – skelbia jie.

Opozicijos lyderis Vitalijus Klyčko susirinkusiems sakė, kad šalies prezidentas Ukrainą ir jos strateginius objektus, gamybos, energetikos įmones panaudojo kaip užstatą 15 milijardų JAV dolerių sutartyje.

Anot V. Klyčko, ukrainiečiai turi teisę žinoti, kokiomis sąlygomis sudaryta 15 milijardų JAV dolerių sutartis. „Žmonės privalo žinoti, ką V. Janukovyčius pažadėjo V. Putinui už 15 mlrd. dolerių“, – kalbėjo opozicijos lyderis.

Tyloje išklausiusi V. Klyčko kalbą, minia audringai sureagavo į paskutinius jo žodžius – buvęs pasaulio bokso čempionas pakvietė šalies prezidentą išmėginti jėgas „ringe“.

„Išeitis šaliai – tik pirmalaikiai rinkimai. V. Janukovyčius apskritojo stalo derybose sakė, kad nebijo pirmalaikių rinkimų. Aš kviečiu V. Janukovyčių – jis mano asmeninis varžovas. Aš kviečiu jį į ringą“, – jūroje aplodismentų aidėjo V. Klyčko balsas.

Frakcijos „Laisvė“ lyderis Olegas Tiagnibokas pabrėžė, kad V. Janukovyčius privalo atskleisti daugiau detalių apie milijardinius susitarimus su Rusija. Jis visgi pasidžiaugė, kad iš Maskvos antradienį neišgirsta žinių apie Muitų Sąjungą – dėl jos buvo nerimauta labiausiai.

Frakcijos  „Batkivščyna“ (Tėvynė) lyderis Arsenijus Jaseniukas mitine sakė įsitikinęs, kad sutarties dėl Muitų Sąjungos nepasirašymas – Maidano protestuotojų nuopelnas.

Jis taip pat pažadėjo, kad jeigu V. Janukovyčius Rusijoje pasirašė kokius nors susitarimus, kurie prieštarautų integracijos į ES planui, parlamentas jų paprasčiausiai neratifikuos.

Opozicija kol kas sakė dar visiškai nesidžiaugianti nuolaida rusiškoms dujoms. „Jeigu dujų kaina iš tikrųjų sumažinta 30 procentų, mes pritarsime šiam susitarimui. Tačiau su viena sąlyga – 30 procentų turi būti sumažinti visi tarifai“, – pareiškė A. Jaseniukas, o jo žodžius palydėjo pritarimo šūksniai.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi