Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Japonijos karinės išlaidos auga

Japonija paskelbė naujas gynybos strategijos gaires, kurios planuoja didinti išlaidas gynybai ir stiprinti karinius dalinius.

Japonija paskelbė naujas gynybos strategijos gaires, kurios planuoja didinti išlaidas gynybai ir stiprinti karinius dalinius.

Apžvalgininkai sako, kad pristatyta strategija pagrindine grėsme laiko Kiniją, su kuria pastaruoju metu paaštrėjo nesutarimai dėl ginčytinų Senkaku salų.

Japoniją nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos saugo dešimtys tūkstančių amerikiečių karių, bet į valdžią sugrįžus Shinzo Abe konservatorių vyriausybei, japonai sako norintys daugiau savo dalinių. Naujoji strategija net numato saloms atsiimti kuriamą būrį. Apžvalgininkai sako, kad tai japonų ženklas Kinijai, kuri neseniai išplėtė oro zoną virš formaliai japonams priklausančių negyvenamų Senkakų salų. Jas Kinija laiko savo istorijos dalimi. Japonijos strategija numato pirmą kartą per dešimtmetį didinti karines išlaidas. Pagal jas šalis penkta pasaulyje, bet kaimyninė Kinija – antra – po amerikiečių, sako Stokholmo taikos institutas. Japonijos vyriausybė tikina planuojanti skaidriai – tai priekaištas uždaresnei Kinijai.

„Strategija nuskaidrins Japonijos užsienio bei saugumo politiką – ir japonams, ir visam pasauliui“, – sako Japonijos premjeras Shinzo Abe.

Kita grėsmė japonams – Šiaurės Korėja, šiandien mininti antrąsias buvusio lyderio Kim Jong-ilo mirties metines. Šalies vairą perėmęs sūnus Kim Jong-unas neseniai pašalino tetos vyrą – Jang Song–thaeką, apkaltinęs kurstant perversmą. Apžvalgininkai spėjo, kad Jang Song-thaekas Kim Jong-unui padėjo sklandžiai perimti valdžią ir buvo įtakinga figūra užkulisiuose. Analitikai svarsto, ar susidorojimas reiškia, kad uždara Šiaurės Korėja ne tokia stabili, kaip atrodo Vakarams. Pietų Korėja su Japonija įspėja, kad po incidento Kim Jong-unas gali imtis provokacijų – esą išorės priešai padeda sustiprinti vidaus valdžią.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi