Pasaulyje

2015.09.08 13:45

ES taikos atveju žada paramą Izraeliui ir palestiniečiams

ELTA2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga (ES) pažadėjo beprecedentę paramą Izraeliui ir Palestinai, jei šios šalys pagaliau susitars dėl savo statuso ir taikos, praneša „The Wall Street Journal“.

Europos Sąjunga (ES) pažadėjo beprecedentę paramą Izraeliui ir Palestinai, jei šios šalys pagaliau susitars dėl savo statuso ir taikos, praneša „The Wall Street Journal“.

Izraelis ir palestiniečiai derybas atnaujino liepos mėnesį. Abi šalys nedaug pasakoja apie derybų turinį, bet, atrodo, kad derybos, stringa dėl, kaip įprasta, viena kitai metamų kaltinimų. ES palaiko stiprius ekonominius ryšius su Izraeliu ir su palestiniečių teritorijomis ir bando tuo naudotis, kad pagreitintų taikos procesą.

Briuselyje susirinkę ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį kalbėjo apie galimą didelį finansinį atlygį, jei Izraeliui ir Palestinai pavyks susitarti dėl kelis dešimtmečius neišsprendžiamų klausimų, pavyzdžiui, Jeruzalės statuso ir palestiniečių pabėgėlių likimo.

„ES suteiks beprecedentį politinės, ekonominės ir saugumo paramos paketą, jei abi šalys pasieks galutinį susitarimą dėl statuso“, – oficialiai pranešė ES ministrai.

Ministrai taip pat sakė, kad pasiūlytų Izraeliui ir būsimai Palestinos valstybei „specialią privilegijuotą partnerystę“, kuri suteiktų geresnę prieigą prie Europos rinkų, didesnes prekybos ir investicijų galimybes bei glaudesnius ryšius mokslo ir kultūros srityse.

ES ministrai nekalbėjo apie Izraelio ir Palestinos nesutarimų klausimus, bet vis dėlto sukritikavo Izraelio politiką Vakarų krante ir Gazos ruože.

„ES (...) smerkia Izraelio gyvenviečių plėtrą, kuri pažeidžia tarptautinę teisę ir kliudo taikai“, – teigė ministrai.

Jie taip pat pareiškė, kad yra „labai sunerimę“ dėl smurto palestiniečių teritorijose ir blogėjančios humanitarinės situacijos Gazoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.