Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicija antradienį surengs naują masinį mitingą

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicija pirmadienį pradėjo planuoti naują masinį mitingą Kijevo centre, kurį surengs antradienį, kai šalies vadovas bus išvykęs į Maskvą tartis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl strateginės partnerystės plano.

Ukrainos opozicija pirmadienį pradėjo planuoti naują masinį mitingą Kijevo centre, kurį surengs antradienį, kai šalies vadovas bus išvykęs į Maskvą tartis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl strateginės partnerystės plano.

Jo metu proeuropietiški aktyvistai vėl reikalaus, kad Viktoras Janukovyčius atsisakytų suartėjimo su Rusija ir verčiau stiprintų ryšius su Vakarų šalimis.

Sekmadienio vakarą beveik 300 tūkst. ukrainiečių nepabūgę žvarbaus šalčio reikalavo Euromaidane glaudesnio savo šalies suartėjimo su Vakarų valstybėmis.

„Gruodžio 17-ąją Viktoras Janukovyčius išskris į Maskvą, kur planuoja pasirašyti sutartį dėl Ukrainos pardavimo Muitų sąjungai mainais į savo politinio likimo išgelbėjimą“, – opozicijos įstatymų leidėjas Borysas Tarasiukas sakė per mitingą sekmadienį, turėdamas omenyje Maskvos vadovaujamą bloką, prie kurio V. Putinas spaudžia prisijungti Kijevą.

Jis paragino šimtus tūkstančių žmonių vėl išeiti į gatves ir perspėti V. Janukovyčių neįvykdyti „valstybės išdavystės“.

Opozicija baiminasi, kad prezidentas gali atlikti pirmuosius žingsnius kelyje į Muitų sąjungą, kuriai taip pat priklauso Baltarusija ir Kazachstanas ir kuri laikoma V. Putino užsimojimu atkurti Sovietų Sąjungos ekonominę erdvę.

„Jis gali pasilikti Maskvoje ir nebegrįžti į Kijevą, jeigu bus pasirašyta sutartis dėl Muitų sąjungos, – pareiškė opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas, buvęs ekonomikos ministras. – Mes jam surengsime išties šiltą sutikimą, jeigu jis parduos Ukrainą.“

„Kremlius nori atkeršyti Ukrainai, supriešinti Ukrainą ir paskandinti ją kraujyje, – sakė ultradešiniųjų nacionalistų lyderis Olehas Tiahnybokas. – Mes draudžiame šiam prezidentui pasirašyti Maskvoje bet ką, kad prieštarautų Ukrainos valstybės interesams.“

Tikimasi, kad Rusija ir Ukraina antradienį pasirašys kelias sutartis, bet Kijevas neigė, kad tarp jų bus susitarimas dėl dalyvavimo Muitų sąjungoje.

V. Janukovyčius mėgino nuraminti demonstrantus, tikindamas, kad planuoja vėliau pasirašyti asociacijos sutartį su ES ir pasiųsti delegaciją į Briuselį.

Tačiau Bendrija sekmadienį netikėtai įšaldė derybas su Ukrainos delegacija, sakydama, kad Ukrainos lyderiai elgiasi nenuoširdžiai.

Kita vertus, Ukrainos lyderiai tikina, kad integracija su Europa tebėra šalies prioritetas.

Sekmadienio vakarą V. Janukovyčius susitiko su JAV respublikonu senatoriumi Johnu McCainu ir patikino jį, kad Ukrainos „eurointegracijos kursas“ išlieka nepakitęs.

J. McCainas, vienas iš įnirtingiausių Kremliaus kritikų, sekmadienį taip pat dalyvavo integracijos su ES šalininkų mitinge ir susitiko su opozicijos lyderiais bei kalinamos buvusios premjerės Julijos Tymošenko dukra Jevgenija.

„Norime aiškiai pareikšti Rusijai ir Vladimirui Putinui, kad kišimasis į Ukrainos reikalus nepriimtinas Jungtinėms Valstijoms“, – pabrėžė senatorius respublikonas.

46 mln. gyventojų turinti valstybė tapo įnirtingo diplomatinio virvės tempimo varžybų centru po to, kai V. Janukovyčius praeitą mėnesį netikėtai paskelbė nepasirašysiantis svarbios asociacijos sutarties su ES ir sieksiantis glaudesnių ryšių su tradiciniais Kijevo partneriais Kremliuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi