Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rumunai įsiutę: parlamentarai nusistatė imunitetą nuo kaltinimų korupcija

ELTA 2015.09.08 13:45

Šimtai rumunų sekmadienį Bukarešte surengė protestą parlamentui priėmus įstatymą dėl deputatų neliečiamybės korupcijos bylose, skelbia „Reuters“.

Šimtai rumunų sekmadienį Bukarešte surengė protestą parlamentui priėmus įstatymą dėl deputatų neliečiamybės korupcijos bylose, skelbia „Reuters“.

Pagal įstatymo projektą parlamento nariai bus apsaugoti nuo tyrimo dėl įtarimų korupcija valstybinėje tarnyboje, taip pat piktnaudžiavimo pareigomis ar interesų konflikto.

Pataisas, kurios priimtos per rekordiškai trumpą laiką, griežtai sukritikavo šalies prezidentas Traianas Basescu, opozicija, demokratinių teisių grupės ir Vakarų diplomatai. Jie tvirtina, kad projektas pažeidžia teisinės valstybės principus.

Be kita ko, parlamentas planuoja šią savaitę balsuoti už amnestijos projektą, kuris suteiktų laisvę keliems už korupciją nuteistiems politikams. Tačiau, tikėtina, kad balsavimas gali būti atšauktas dėl visuomenės pasipiktinimo.

Iki 600 žmonių susirinko Bukarešto centre protestuoti dėl įstatymo projekto.

Protestuotojai prasibrovė pro riaušių policijos užtvaras ir patraukė vyriausybės pastato link, užblokavo eismą keliuose ir surengė demonstraciją prie pastato. Demonstrantai taip pat žygiavo vienos iš valdančiųjų partijų būstinės link.

Opozicija pareiškė, jog dėl iniciatyvos kreipsis į konstitucinį teismą. T. Basescu sakė, jog nepasirašys įstatymo projekto.

Ministras pirmininkas Victoras Ponta praėjusią savaitę žurnalistams sakė, kad parlamentas abu įstatymo projektus prieš patvirtinimą turi aptarti su Teisingumo ministerija, prokurorais, teisėjais bei Europos Komisija.