Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.15 21:18

ES sako sustabdanti darbą su Ukraina dėl prekybos sutarties (papildyta L. Linkevičiaus komentaru)

Europos Sąjunga (ES) sekmadienį paskelbė, kad sustabdo darbą su Ukraina dėl prekybos ir bendradarbiavimo sutarties, nurodydama, kad ukrainiečių vyriausybės argumentai „neturi pagrindo tikrovėje“.

Europos Sąjunga (ES) sekmadienį paskelbė, kad sustabdo darbą su Ukraina dėl prekybos ir bendradarbiavimo sutarties, nurodydama, kad ukrainiečių vyriausybės argumentai „neturi pagrindo tikrovėje“.

ES plėtros komisaras Stefanas Fuele „Twitter“ parašė, jog neseniai pasakė Ukrainos premjero pirmajam pavaduotojui Serhijui Arbuzovui, kad tolesnės diskusijos dėl prekybos susitarimo priklauso nuo aiškaus Kijevo įsipareigojimo jį pasirašyti, tačiau Ukrainos vyriausybės atsako į tai nesulaukė. Todėl darbas dėl šio susitarimo „sustabdytas“, sakė S. Fuele.

Eurokomisaras plėtros klausimais Štefanas Fule socialiname tinkle Twitter pranešė, kad Ukrainos prezidento ir Vyriausybės žodžiai dėl sutarties vis labiau skirasi nuo veiksmų, o jų noras gauti daugiau pinigų neturi jokio ryšio su realybe.

Europos kantrybė trūko po penktadienį prezidento Viktoro Janukovičiaus pareiškimų, kad sutartis parengta pažeidžiant Ukrainos nacionalinius interesus, nors dar dieną prieš tai Ukrainos vicepremjeras Briuselyje tikino, kad šalis pasirašys sutartį. Pirmadienį apie padėtį Ukrainoje kalbės ir Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai, be to jie pietaus ir su Rusijos ministru Sergejumi Lavrovu. Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, padėtis Ukrainoje įtempta ir sudėtinga ir daug kas priklausys kokie susitarimai tarp Rusijos ir Ukrainos bus pasirašyti antradienį.

„Mes nieko nestabdome. Jos stabdomos dėl pareiškimo iš Ukrainos. Penktadienio prezidento pasakymas prie apskritojo stalo, kad jo manymu ši sutartis prieštarauja nacionaliniams šalies interesams ir kad, maža to, turėtų atsakyti tie, kurie rengia šią sutartį, labai stebina. Kol kas neaišku, mums sudėtinga toliau galvoti, ką daryti su sutartimi.

Kad toliau tęsime kalbėjimąsi, yra akivaizdu. Kiek bendravau su kitais ministrais, visi sako tą patį – kad reikia kalbėtis, reikia žiūrėti į esmę, ieškoti bendrumų. Bet taip, su šia valdžia susikalbėti sudėtinga, tai yra faktas. Ir situacija yra tikrai sudėtinga, įtempta, nestabili. Turime palūkėti, kad būtų daugiau aiškumo“, – kalbėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi