Pasaulyje

2013.12.15 15:52

J. McCainas Ukrainoje susitiko su J. Tymošenko dukterimi ir opozicijos lyderiais

BNS2013.12.15 15:52

JAV senatorius Johnas McCainas sekmadienį susitiko su kalinamos ukrainiečių opozicijos lyderės Julijos Tymošenko dukterimi ir parėmė sankcijas konkretiems Ukrainos vyriausybės pareigūnams, paskelbė J. Tymošenko partija.

JAV senatorius Johnas McCainas sekmadienį susitiko su kalinamos ukrainiečių opozicijos lyderės Julijos Tymošenko dukterimi ir parėmė sankcijas konkretiems Ukrainos vyriausybės pareigūnams, paskelbė J. Tymošenko partija.

Tiesiakalbis J. McCainas, respublikonų kandidatas 2008 metų JAV prezidento rinkimuose, kuriuos tada pralaimėjo Barackui Obamai, šeštadienį atskrido į Kijevą ir susitiko su opozicijos lyderiais, taip pat – kalinamos ekspremjerės dukterimi Jevhenija Tymošenko.

„Šį rytą opozicijos lyderės Julijos Tymošenko duktė Jevhenija ... susitiko su JAV senatoriumi Johnu McCainu“, – sakoma J. Tymošenko partijos „Batkyvščina“ („Tėvynė“) pareiškime, kuris sekmadienį buvo paskelbtas partijos interneto svetainėje.

J. McCainas iškėlė „galimybę įvesti asmenines sankcijas prieš aukšto rango pareigūnus (prezidento Viktoro) Janukovyčiaus režime, įskaitant tuos, kurie yra įvelti į politiškai motyvuotą Julijos Tymošenko persekiojimą ir įkalinimą“, nurodė partija.

Su JAV demokratų senatoriumi Chrisu Murphy atvykęs J. McCainas taip pat apžiūrėjo Kijevo centre esančią Nepriklausomybės aikštę, kurią yra užėmę tūkstančiai protestuotojų.

JAV senatorius Johnas McCainas daugiau kaip 200 tūkst. Europos Sąjungos (ES) šalininkų Kijeve sekmadienį pasakė, kad Vašingtonas remia jų troškimą dėl europinės integracijos.

„Visai Ukrainai – Amerika su jumis“, – sušuko jis džiūgaujančiai miniai.

„Laisvasis pasaulis su jumis, Amerika su jumis, aš su jumis ... Ukraina padarys Europą geresnę ir Europa padarys Ukrainą geresnę“, – pareiškė senatorius.

J. McCainas taip pat parėmė asmenines sankcijas tiems, kas dalyvavo milicijai smurtinėmis priemonėmis vaikant opozicijos protestuotojus Kijeve, sakoma pareiškime ukrainiečių kalba.

„Mes – ukrainiečių liaudies pusėje“, – sakė J. McCainas, kurio žodžiai cituojami pareiškime.

Šeštadienį buvo susitikęs su opozicijos lyderiais

Jungtinių Valstijų senatorius Johnas McCainas šeštadienį Kijeve prieš masinį mitingą susitiko su Ukrainos opozicijos lyderiais, tarp jų – pasaulio bokso čempionu Vitalijumi Klyčko.

Be partijos UDAR („Smūgis“) vadovo V. Klyčko, įtakingas įstatymų leidėjas taip pat susitiko su nacionalistų lyderiu Olehu Tiahnyboku ir kalinamos Julijos Tymošenko partijos „Tėvynė“ parlamentinės frakcijos vadovu Arsenijumi Jaceniuku.

J. McCainas, 2008 metų respublikonų kandidatas į prezidentus, kuris tuos rinkimus pralaimėjo Barackui Obamai (Barakui Obamai), „Twitter“ parašė, kad jie surengė „gerą pokalbį ir pietus“.

J. Tymošenko partija užsiminė, kad J.McCainas kalbės per didelį opozicijos mitingą, kuris sekmadienį įvyks Kijeve: pareiškime nurodė, kad mitinge pasirodys „užsienio svečiai, ypač – Amerikos senatoriai“.

JAV demokratų senatorius Chrisas Murphy, kuris pirmininkauja Senato Europos pakomitečiui, atlydėjo J. McCainą į Ukrainą.

Vėliau J. McCainas apžvelgė Kijevo centre esančią Nepriklausomybės aikštę, kur opozicijos šalininkai įsirengė stovyklas ir barikadas.

Paskelbdamas nuotrauką, kurioje matyti dešimtys tūkstančių šeštadienį vakare į protestų judėjimui skirtą ukrainiečių roko grupės „Okean Elzy“ koncertą šioje aikštėje besirenkančių žmonių, J. McCainas pavadino tai „neįtikimu patriotizmo pademonstravimu“.

JAV ambasadorius Ukrainoje Geoffrey Pyattas vėliau „Twitter“ paskelbė nuotrauką iš J. McCaino susitikimo su tos grupės pagrindiniu vokalistu Sviatoslavu Vakarčuku, kuris buvo vienas 2004-ųjų Oranžinės revoliucijos simbolių.

J. McCainas griežtai smerkė Ukrainos vyriausybę dėl jos atsako į protestus prieš prezidento Viktoro Janukovyčiaus sprendimą atmesti platų prekybinį susitarimą su Europos Sąjunga (ES) ir siekti glaudesnių ryšių Rusija.

„Pasibaisėtina, kad Ukrainos valdžia nusprendė naudoti smurtą ir engimą prieš taikius demonstrantus“, – sakoma jo pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.