Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Atokiame PAR kaime su valstybinėmis iškilmėmis palaidotas N. Mandela

BNS2015.09.08 13:45

21 šūvio saliutas ir garbės sargyba lydėjo Nelsono Mandelos karstą per valstybines laidotuves, kurios sekmadienį įvyko jo vaikystės kaime Kunu atokiame kalvotame Pietų Afrikos Respublikos (PAR) regione.

21 šūvio saliutas ir garbės sargyba lydėjo Nelsono Mandelos karstą per valstybines laidotuves, kurios sekmadienį įvyko jo vaikystės kaime Kunu atokiame kalvotame Pietų Afrikos Respublikos (PAR) regione.

Ceremonija buvo organizuota siekiant atspindėti velionio genties tradicijas ir šalies, kurią jis, kaip disidentas ir prezidentas, transformavo, pasididžiavimą.

Jai prasidedant nuskambėjo giesmė kosų kalba „Tesėk savo pažadą“.

Specialiai pastatytoje didelėje palapinėje susirinko 4,5 tūkst. žmonių, o garbingiausios vietos buvo skirtos N. Mandelos šeimai, įskaitant jo našlę Gracą Machel ir buvusią žmoną Winnie Madikizelą-Mandelą, kurios sėdėjo iš abiejų pusių šalia prezidento Jacobo Zumos.

Vėliava uždengtas N. Mandelos karstas buvo padėtas ant karvių odų, aplink jį buvo uždegtos 95 žvakės, simbolizuojančios jo nepaprasto gyvenimo metus.

„Žmogus, kuris čia guli, yra didžiausias Pietų Afrikos sūnus“, – sakė Afrikos nacionalinio kongreso (ANC) lyderio pavaduotojas Cyrilas Ramaphosa.

Atsisveikinti su velioniu, buvusiu kaliniu ir pirmuoju juodaodžiu PAR prezidentu atvyko aukščiausio rango vyriausybės pareigūnai, garbingi svečiai ir įžymybės iš užsienio, pradedant Didžiosios Britanijos princu Charlesu ir baigiant JAV pokalbių laidų karaliene Oprah Winfrey.

Laidotuvėmis taip pat baigiasi 10 dienų nacionalinis gedulas, kurio metu šimtai tūkstančių PAR gyventojų ir per liūtį, ir spiginant saulei ateidavo paminėti ir švęsti savo pirmojo išrinkto juodaodžio lyderio gyvenimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.