Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.14 21:30

Ukrainoje dėl smurto prieš protestuotojus nušalinti aukšti pareigūnai (patikslinta)

BNS 2013.12.14 21:30

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius šeštadienį nušalino nuo pareigų savo saugumo tarybos vadovo pavaduotoją ir Kijevo merą, kai prokurorai pareiškė, jog tie pareigūnai spaudė miliciją naudoti jėgą prieš demonstrantus, pasisakančius už integraciją su Europos Sąjunga (ES).

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius šeštadienį nušalino nuo pareigų savo saugumo tarybos vadovo pavaduotoją ir Kijevo merą, kai prokurorai pareiškė, jog tie pareigūnai spaudė miliciją naudoti jėgą prieš demonstrantus, pasisakančius už integraciją su Europos Sąjunga (ES).

„Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius nušalino nuo pareigų nacionalinės saugumo tarybos pirmininko pavaduotoją Volodymyrą Sivkovičių ir (sostinės) merą Oleksandrą Popovą dėl minėtų pareigūnų įtariamo vaidmens pažeidžiant piliečių konstitucines teises“ naktį iš lapkričio 29-osios į 30-ąją Maidane, sakoma prezidentūros pranešime.

Generalinis prokuroras Viktoras Pšonka atskirai sakė žurnalistams, kad tie du pareigūnai „spaudė Kijevo milicijos viršininką naudoti smurtą“ prieš demonstrantus tą naktį.

Šeštadienį Kijeve dešimtys tūkstančių prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkų surengė  mitingą visai šalia opozicijos ir eurointegracijos šalininkų stovyklos,  įsirengė dešimtis lauko virtuvių. Saugumo pajėgoms paskelbta ypatingoji parengtis, joms nurodyta atskirti dvi stovyklas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi