Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos opozicija žada dalyvauti derybose su prezidentu

BNS2015.09.08 13:45

Trijų pagrindinių Ukrainos opozicijos partijų lyderiai, tarp jų – pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, penktadienį sutiko dalyvauti derybose su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, siekiant išspręsti didžiausią per pastarąjį dešimtmetį krizę šioje šalyje.

Trijų pagrindinių Ukrainos opozicijos partijų lyderiai, tarp jų – pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, penktadienį sutiko dalyvauti derybose su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, siekiant išspręsti didžiausią per pastarąjį dešimtmetį krizę šioje šalyje.

„Jie visi trys dalyvaus derybose prie apskritojo stalo“, – V. Klyčko atstovė Oksana Zinovjeva sakė naujienų agentūrai AFP.

Anksčiau dieną opozicija tvirtino nedalyvausianti jokiose derybose, jeigu V. Janukovyčius nepaleis vyriausybės ir nenubaus milicijos vadovų už smurtą per mažesnius protestus praeito mėnesio pabaigoje.

„Tai ne vien mūsų, bet ir žmonių Maidane pozicija“, – vienu iš pagrindinių opozicijos lyderio V. Klyčko atstovė sakė naujienų agentūrai AFP, turėdama omenyje Nepriklausomybės aikštę Kijeve, kur įsikūrusi pagrindinė protestuotojų stovykla.

Toje aikštėje praeitą savaitgalį buvo susirinkę šimtai tūkstančių protestuotojų, o penktadienį demonstrantai plėtė savo stovyklą už aikštės ribų, kad joje tilptų nauji dalyviai.

„Statysime naujas palapines. Maidane nebeužtenka vietos“, – savo ruožtu sakė opozicijos deputatas Andrijus Parubijus.

Daugiau palapinių planuojama pastatyti pagrindinėje sostinės gatvėje – Kreščiatiko prospekte, kuris, kaip ir šalia esanti aikštė, buvo 2004 metų prodemokratinės Oranžinės revoliucijos židinys.

„Žmonės eina ir eina – nežinome, kur juos sutalpinti“, – sakė 33 metų protestuotojas Jurijus Kirilenka iš pietinio Chersono miesto.

Trečiadienį paryčiais milicija mėgino išvaikyti protestuotojus, tačiau šios pastangos žlugo, kai Nepriklausomybės aikštėje skubiai susirinko daugiau žmonių.

Dabar protestuotojai vėl įtvirtino savo pozicijas, aikštės prieigose pastatę barikadas iš sniego prikrautų maišų, sutvirtintas geležiniais strypais ir apraizgytas spygliuota viela. Ant barikadų buvo iškeltos Ukrainos ir Europos Sąjungos vėliavos.

Po vėliausio milicijos reido, per kurį nukentėjo kelios dešimtys žmonių, JAV pagrasino Ukrainos vyriausybei sankcijomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.