Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

„Amnesty International“: ES nepakankamai padeda Sirijos pabėgėliams

ELTA 2015.09.08 13:45

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ teigia, kad Europos lyderiai turėtų gėdytis niekingai mažo skaičiaus Sirijos pabėgėlių, kuriuos jie yra pasirengę apgyvendinti, praneša BBC.

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ teigia, kad Europos lyderiai turėtų gėdytis niekingai mažo skaičiaus Sirijos pabėgėlių, kuriuos jie yra pasirengę apgyvendinti, praneša BBC.

Tik 10 Europos Sąjungos (ES) valstybių pasiūlė priimti pabėgėlius. Be to, iš viso jos sutinka priimti tik 12 tūkst. pabėgėlių, nors dėl prieglobsčio jau kreipėsi 55 tūkst. sirų.

80 proc. iš 12 tūkst. pabėgėlių sutinka priimti Vokietija, kuri jau apgyvendino tūkstantį žmonių ir planuoja priimti dar devynis tūkstančius. Prancūzija pasisiūlė priimti 500 pabėgėlių, o Ispanija – 30, teigia „Anmesty International“. Rugsėjo mėnesį Švedija pirmoji pasisiūlė Sirijos pabėgėliams suteikti nuolatinę gyvenimo vietą, ir ten dėl prieglobsčio jau kreipėsi daugiau nei 14 tūkst. sirų.

„Amnesty International“ pabrėžia, kad Didžioji Britanija ir Italija apskritai atsisako suteikti pabėgėliams nuolatinę gyvenimo vietą. Didžiosios Britanijos vyriausybė teigia, kad didesnį dėmesį skiria ne pabėgėlių apgyvendinimui kitur, o paramai Sirijos regione. Didžioji Britanija iki šiol suteikė 590 mln. eurų, o tai yra daugiau nei visos kitos ES narės kartu. Iš viso ES parama siekia 1,3 milijardo eurų.

Briuselis teigia, kad svarbiausias tikslas – padėti pabėgėliams Sirijos viduje, kurių dabar yra apie 6,5 mln., ir į kitas šalis išvykusiems pabėgėliams. Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, šiuo metu užsienyje yra beveik 2,3 mln. Sirijos pabėgėlių.

JT ragino Vakarų šalis iki 2014 metų pabaigos priimti 30 tūkst. pabėgėlių iš Sirijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi