Pasaulyje

2013.12.12 16:01

V. Putinas kasmetinėje kalboje akcentavo ekonomines problemas

ELTA, 15min.lt 2013.12.12 16:01

Ketvirtadienio vidurdienį Konstitucijos dienos proga Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 10-ąjį kartą kreipėsi į Rusijos Federalinį Susirinkimą.

Ketvirtadienio vidurdienį Konstitucijos dienos proga Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 10-ąjį kartą kreipėsi į Rusijos Federalinį Susirinkimą.

Ceremonija vyko Didžiųjų Kremliaus rūmų Georgijaus salėje, joje dalyvauja apie 1100 svečių. Tai – Federacijos Tarybos ir Valstybės Dūmos deputatai, vyriausybės nariai, Konstitucinio, Aukščiausiojo ir Arbitražo teismų vadovai, apygardų viršininkai, įstatymų leidybos komitetų pirmininkai, tradicinių religinių konfesijų vadovai, visuomenės veikėjai.

Savo kalbą Rusijos vadovas pradėjo pažymėdamas, kad Pagrindinio šalies įstatymo – Konstitucijos – nuostatos turi būti stabilios, tačiau tam tikri jos pakeitimai galimi išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, siekiant įveikti teisinį painumą.

„Esu įsitikinęs, kad konstitucinė šalies sistema turi būti stabili. Visų pirma, tai svarbu kalbant apie Konstitucijos dalį, apibrėžiančią žmonių ir piliečių teises ir laisves, – sakė V. Putinas. – Šių nuostatų keisti negalima“.

„Vis dėlto mūsų gyvenimas nestovi vietoje, todėl ir konstitucinio proceso negalime laikyti baigtiniu, – teigė prezidentas. – Įvairūs pataisymai, kuriuos diktuoja pats gyvenimas, gali būti atliekami, o kartais juos daryti tiesiog būtina“.

Kaip tokių pokyčių pavyzdį, V. Putinas priminė pasiūlymą sujungti Aukščiausiąjį šalies ir Arbitražo teismus. „Šiandien pastebime, kad šių instancijų įstatymų interpretacijos kartais skiriasi, todėl kartais atsiranda teisinis netikrumas, – kalbėjo prezidentas. – Manau, kad dviejų teismų sujungimas leis tekėti teismų praktikai vientisa linkme“.

Rusijos vadovas akcentavo ekonomines problemas ir įspėjo oligarchus, kad jų investicijos užsienyje bus apmokestintos.

Kita problema prezidentas įvardino lėšų, už kurias žemės sklypai aprūpinami įvairia inžinerine infrastruktūra, trūkumu. „Be to, mes turime sutvarkyti licencijavimo procedūras – jos vis dar nėra vykdomos vieningai. Prašau sukurti bendrą, vieningą leidimų statybai išdavimo procedūrą ir sumažinti laiką, reikalingą procedūroms atlikti. Tai padaryti reikia jau iki 2014 m. kovo pabaigos“, – sakė V. Putinas. Vienas iš veiksnių, trukdančių šių problemų sprendimui, anot prezidento, yra korupcija.

V. Putinas pasiūlė bankams ar kitoms struktūroms taikyti baudžiamąją atsakomybę už suteiktą klaidingą ar neišsamią informaciją apie jų realią finansinę padėtį.

„Tyčia pateikus nepatikimus ar neišsamius duomenis apie realią bankų, draudimo bendrovių ar kitų finansinių organizacijų finansinę padėtį, būtina tokiu atveju jų vadovybei taikyti baudžiamąją atsakomybę“, – pabrėžė valstybės vadovas.

Anot V. Putino, būtina imtis konkrečių priemonių ir pašalinti iš Rusijos finansų sistemos įvairaus pobūdžio „pinigų plovimo kontoras“. „Savo ruožtu sąžiningų klientų ir indėlininkų interesai net ir turinčiuose finansinių sunkumų bankuose turi būti patikimai apsaugoti“, – pabrėžė V. Putinas.

Rusijos vadovas pažadėjo, kad iki kitų metų birželio Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano parlamentams bus pateiktas Muitų sąjungos sutarties tekstas. Pasak prezidento, sutarties ruošimo sesijose dalyvauti kaip stebėtoja nori ir Ukraina. Anot jo, jeigu Kijevas parodytų iniciatyvą, Rusija yra pasiruošusi tęsti ekspertų darbą ir ruoštis galimam Ukrainos bendradarbiavimui su Muitų sąjunga.

„Niekam nieko nenorime primesti, tačiau, jeigu mūsų draugai nori bendradarbiauti, esame pasirengę tęsti ekspertų darbą ir ruoštis", – sakė valstybės vadovas.

V. Putinas išreiškė tvirtą įsitikinimą, kad realūs Eurazijos integracijos pasiekimai „tik sukels susidomėjimą ir kitiems mūsų kaimynams, pavyzdžiui, partneriams iš Ukrainos“.

V. Putinas teigė, kad per ateinantį dešimtmetį Rusija skirs 23 trilijonus rublių (1,7 trilijono litų) gynybai – esą tai yra būtina apsaugoti šalies sienoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.