Pasaulyje

2013.12.12 12:24

C. Ashton: Ukrainos prezidentas nori pasirašyti susitarimą su ES

BNS2013.12.12 12:24

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Catherine Ashton pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius „rengiasi pasirašyti“ strategiškai svarbų prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą su Bendrija, nors praėjusį mėnesį atsisakė tai padaryti.

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Catherine Ashton pareiškė, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius „rengiasi pasirašyti“ strategiškai svarbų prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą su Bendrija, nors praėjusį mėnesį atsisakė tai padaryti.

Ketvirtadienį C. Ashton sakė, kad po Kijeve vykusių derybų su V. Janukovyčiumi yra aišku, jog dabartines ekonomines ir finansines problemas, su kuriomis susiduria Ukraina, gali sumažinti asociacijos sutartis, atversianti kelią naujoms investicijoms iš ES valstybių.

Pasak C. Ashton, V. Janukovyčius „leido man aiškiai suprasti, jog ketina pasirašyti asociacijos susitarimą“.

ES diplomatijos vadovė sakė, kad per pokalbį su ja V. Janukovyčius kalbėjo apie ekonomikos problemas, su kuriomis artimiausiu metu teks susidurti Ukrainai.

„Mano požiūriu, šie iššūkiai, o jie – realūs, gali būti įveikti padedant ne tik Europos Sąjungos institucijoms, bet ir parodant, jog jis turi rimtą ekonominį planą dėl asociacijos susitarimo pasirašymo. Tai taip pat padės pritraukti būtinas investicijas. Šiandien atvažiuoja pirmasis vicepremjeras. Štai ir pažiūrėsime“, – sakė C.Ashton.

Ketvirtadienį į Briuselį derybų dėl asociacijos sutarties atvyksta Ukrainos delegacija, vadovaujama pirmojo vicepremjero Sergejaus Arbuzovo.

Tuo tarpu nepriklausoma Briuselio naujienų svetainė „EUobserver“ rašo, kad ES užsienio politikos vadovė trečiadienį buvo suabejojusi V. Janukovyčiaus nuoširdumu po jų antrojo susitikimo Ukrainoje.

Kaip praneša „EUobserver“ apžvalgininkas, Kijeve kalbėdamasi su žiniasklaidos atstovais ji sakė: „(V. Janukovyčius) patikino mane, kai su juo susitikau, kad neketina pasirašyti asociacijos sutarties“.

Tačiau ji pažymėjo: „Tik sakau jums tai, ką jis sako“.

„Turiu priimti tai, ką prezidentas man sako, tai jis sako man, kad nuvežčiau atgal šią žinią. Bet, žinote, visuomet svarbu patikrinti pažiūrint, kas bus toliau, ir mes norime pažiūrėti, kaip pasakyta virsta padaryta“, – pridūrė C. Ashton.

Kijeve ES užsienio politikos vadovė kalbėjo po trečiadienį paryčiais įvykdyto ukrainiečių policijos puolimo prieš protestuotojus Kijeve ir po Ukrainos premjero Mykolos Azarovo pasakymo žiniasklaidai, kad Ukraina nori papildomų 20 mlrd. eurų sutarčiai su ES įgyvendinti.

C. Ashton užsiminė, kad ES nenori mokėti.

„Kalbama ne apie kainos siūlymus šiai šaliai … Tai ne sprendimas dėl „O, yra pinigų suma x, jei tik jūs pasirašysite“. Mums tai neįdomu“, – sakė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.