Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.12 11:21

Vis mažiau žmonių miršta nuo maliarijos

LRT.lt 2013.12.12 11:21

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) praneša, kad nuo 2000-ųjų iki 2012-ųjų mirčių nuo maliarijos skaičius pasaulyje sumažėjo 45 procentais. Afrikoje šis skaičius sumažėjo beveik perpus, rašo npr.org.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) praneša, kad nuo 2000-ųjų iki 2012-ųjų mirčių nuo maliarijos skaičius pasaulyje sumažėjo 45 procentais. Afrikoje šis skaičius sumažėjo beveik perpus, rašo npr.org.

Nepaisant spartaus progreso, uodų įkandimų sukeltos ligos vis dar yra didelė problema besivystančiose šalyse. PSO vykdomos pasaulinės maliarijos programos vadovas dr. Robertas Newmanas teigia, jog 80 procentų mirčių nuo maliarijos tenka septyniolikai  pasaulio šalių. 16 iš šių šalių yra Afrikoje, o septyniolikta – Indija.

Nepaisant to, R. Newmanas mirčių nuo maliarijos sumažinimą 45 procentais laiko dideliu žingsniu į priekį.

„Tai ganėtinai įspūdingas rezultatas tokiai užmirštai ir apleistai ligai, – teigia mokslininkas. „Žmonės buvo susitaikę su ta mintimi, kad su maliarija yra apsiprantama, ji tiesiog neišvengiama Afrikoje, Azijoje ir Amerikoje“.

Kita gera naujiena, kurią paskelbė PSO, yra tai, kad daugiau vaikų Afrikoje miega po specialiais nuo uodų apsaugančiais tinkleliais bei vis daugiau žmonių gali įsigyti išties veikiančių vaistų nuo maliarijos. Be to, daugelyje neturtingų šalių ši liga diagnozuojama lengviau ir greičiau.

R. Newmanas tvirtina, kad visi valstybių bei specialių fondų išleisti milijardai kovoje su maliarija nebuvo išleisti veltui.

Tačiau mirties atvejų dėl maliarijos skaičius vis tiek išlieka milžiniškas, o veiksminga vakcina kol kas dar nėra sukurta.

Nors maliarijos susirgimų mažėja, bet panašu, jog Pasaulio sveikatos asamblėjos tikslas iki 2015 m. sumažinti maliarijos susirgimų skaičių 75 procentais nebus pasiektas.

Maliarija nėra tik liga, bet ir didelė Afrikos ekonomikos problema, teigia buvęs Bostvanos sveikatos ministras Joy`us Phumaphis.

„Kai vaikas pradeda karščiuoti, jo motina turi juo pasirūpinti. Motinos kaimo bendruomenėse yra pagrindinės maitintojos. Jos dirba žemę ir užaugintus produktus parduoda turguje“, – pasakoja J. Phumaphis. „Kai vaikas suserga, motina nebegali viso to daryti, todėl nebegauna pajamų. Tada ji išleidžia sutaupytus pinigus, kurie turėtų būti skirti maistui ar vaiko mokslams, kad nusipirktų vaistų“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi