Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.12 10:04

Teismas nurodė persvarstyti nuosprendžius „Pussy Riot“ narėms

BNS 2013.12.12 10:04

Rusijos Aukščiausiasis Teismas nurodė persvarstyti nuosprendžius dviem pankroko grupės „Pussy Riot“ narėms, kurios po trijų mėnesių jau turėtų išeiti iš kalėjimo.

Rusijos Aukščiausiasis Teismas nurodė persvarstyti nuosprendžius dviem pankroko grupės „Pussy Riot“ narėms, kurios po trijų mėnesių jau turėtų išeiti iš kalėjimo.

Aukščiausios instancijos teismas ketvirtadienį paskelbė, kad išnagrinėjo kalinamų „Pussy Riot“ narių Marijos Aliochinos ir Nadeždos Tolokonikovos apeliaciją ir nurodė Maskvos teismui, kuris 2012 metų rugpjūtį pasiuntė jas į kalėjimą, persvarstyti kaltės pripažinimo nuosprendžius.

Abi moterys atlieka dvejų metų kalėjimo bausmes, skirtas už religinės neapykantos paskatintą chuliganizmą – protesto prieš Kremlių akciją Maskvos Kristaus Išganytojo katedroje.

Likus vos trims mėnesiams iki jų bausmės pabaigos, Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad ta „neapykanta“ niekada taip ir nebuvo įrodyta, o jų, kaip jaunų motinų, turinčių nepilnamečių vaikų, statusas buvo ignoruotas.

„Teismas savo verdikte nepateikė jokių įrodymų, kad N. Tolokonikova ir M. Aliochina veikė iš neapykantos kokiai nors socialinei grupei“, – sakoma Aukščiausiojo Teismo sprendime, kuris buvo paskelbtas jo oficialioje interneto svetainėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi