Naujienų srautas

Pasaulyje2013.12.12 09:24

Buvęs Tailando premjeras apkaltintas nužudymu dėl protestų vaikymo

BNS 2013.12.12 09:24

Buvęs Tailando premjeras Abhisitas Vejjajiva ketvirtadienį buvo apkaltintas nužudymu ryšium su kariškių veiksmais prieš masinius opozicijos protestus Bankoke prieš trejus metus, paskelbė kaltintojai.

Buvęs Tailando premjeras Abhisitas Vejjajiva ketvirtadienį buvo apkaltintas nužudymu ryšium su kariškių veiksmais prieš masinius opozicijos protestus Bankoke prieš trejus metus, paskelbė kaltintojai.

Kaltinimai buvo pateikti naujam politiniam sąmyšiui krečiant Tailando sostinę ir protestuotojams, kuriuos remia Abhisito opozicinė partija, siekiant nušalinti premjerę Yingluck Shinawatrą, kad karalystė nusikratytų jos brolio, nušalinto buvusio lyderio Thaksino, įtakos.

„Apkaltinome jį (Abhisitą). Teismas priima bylą nagrinėti“, – prie Bankoko teismo, kur posėdis vyko už uždarų durų, sakė Generalinės prokuratūros atstovas Nanthasakas Poonsukas.

Valdant Abhisito vyriausybei, per susirėmimus sostinės gatvėse 2010 metais žuvo daugiau kaip 90 žmonių, o dar beveik 1,9 tūkst. buvo sužeisti. Tuose susirėmimuose dalyvavo daugiausia neginkluoti Thaksiną rėmę „raudonmarškiniai“demonstrantai ir saugumo pajėgos, kurios šaudė koviniais šoviniais.

Nedidelė „raudonmarškinių“ grupė šaukė „Žudikas!“, kai Demokratų partijos lyderis atvyko į teismą. Su laukusiais žurnalistais Abhisitas nepasikalbėjo. Prie pastato buvo ir maždaug 10 jo šalininkų, kurių kai kurie laikė gėlių puokštes.

Tailandas išgyveno kelis politinės suirutės periodus nuo Thaksino nušalinimo per karinį perversmą 2006 metais; kartais priešininkų stovyklų protestai virsdavo kruvinais neramumais.

Prokurorai kaltina Abhisitą ir buvusį jo pavaduotoją Suthepą Thaugsubaną išleidus įsakymus, kurie nulėmė saugumo pajėgų vykdytą žudymą ir bandymą žudyti.

Oksforde išsilavinimą įgijęs Abhisitas tvirtina, kad yra nekaltas ir jam metamus kaltinimus vadina politiškai motyvuotais.

Kai kurie stebėtojai abejoja, kad Jungtinėje Karalystėje gimęs Abhisitas, atsižvelgiant į jo ryšius su Tailando elitu, sės į kalėjimą, ir laiko šią bylą šalies politinio balansavimo dalimi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi