Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Urugvajus tapo pirmąja valstybe, visiškai legalizavusia marihuaną

ELTA2015.09.08 13:45

Urugvajus tapo pirmąja pasaulio valstybe, kurioje bus legalu auginti, pardavinėti ir vartoti marihuaną, skelbia BBC.

Urugvajus tapo pirmąja pasaulio valstybe, kurioje bus legalu auginti, pardavinėti ir vartoti marihuaną, skelbia BBC.

Po beveik 12 valandų trukusių debatų senatoriai galutinai pritarė marihuanos legalizavimo įstatymui. Pagal jį, užsiregistravę vyresni nei 18-os Urugvajaus gyventojai galės per mėnesį nusipirkti iki 40 gramų marihuanos. Įstatymas turėtų įsigalioti balandžio mėnesį.

Vyriausybė tikisi, kad naujasis įstatymas padės kovoti su narkotikų karteliais, bet kritikai teigia, kad narkotikai paplis didesniame žmonių rate.

Įstatymą pasiūlė kairiųjų pažiūrų prezidentas Jose Mujica. Jį pristatydamas kitiems senatoriams Roberto Conde sakė, kad marihuanos legalizavimas yra neišvengiamas atsakas į realią situaciją, nes karas prieš narkotikus žlugo. Jis pridūrė, kad karteliai dažnai per Urugvajų gabena narkotikus į kaimynines šalis.

Liepos mėnesį įstatymą jau patvirtino žemieji Urugvajaus parlamento rūmai. Antradienį 16 Senato narių balsavo už, o 13 – prieš marihuanos legalizavimą. Nemažai senatorių įstatymą kritikavo. Opozicijos narys Alfredo Solari sakė, kad Urugvajus neturėtų „eksperimentuoti“ su savo gyventojais.

Urugvajus sulaukė ir tarptautinės kritikos. Tarptautinės narkotikų kontrolės taryba perspėjo, kad šis įstatymas „visiškai prieštarauja tarptautinėms sutartims dėl narkotikų, kurias Urugvajus yra pasirašęs“.

Tarptautinė narkotikų kontrolės taryba yra nepriklausoma institucija, kurią įkūrė Jungtinės Tautos (JT), kad ši prižiūrėtų, kaip valstybės laikosi tarptautinių sutarčių dėl narkotikų.

Liepos mėnesį tiesiogiai neįvardindamas Urugvajaus popiežius Pranciškus per vizitą Brazilijoje sukritikavo planus legalizuoti marihuaną.

Apie marihuanos legalizavimą kalbama ir kitose Lotynų Amerikos šalyse: Brazilijoje, Meksikoje ir Kolumbijoje.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos